Latvijas vēstnieks ASV: pasaule nav sabrukusi; veidosim attiecības kā līdz šim

Pievienot komentāru

Bet ko Trampa nākšana pie varas nozīmē Latvijas drošībai? Mūsu kolēģe Kristīne Žilde-Krēvica Vašingtonā tikās ar Latvijas vēstnieku ASV. Starp citu, abi iepriekšējo reizi tikās Londonā Brexit referenduma laikā. Un, tāpat kā toreiz, Teikmanis arī šoreiz pieļāva Latvijai nosacīti nelabvēlīgākā scenārija īstenošanos. Tomēr mierina, ka panikā krist tik tiešām nav pamata.

Kad Tramps vēl tikai kandidēja, viņš lika saprast, ka vēl padomās, kuru valsti vērts aizstāvēt. Tagad viņš ir uzvarējis, un visi cer, ka tā bijusi vien priekšvēlēšanu retorika, un viņam apkārt būs gana gudri cilvēki, kuri izskaidros, kas likts uz spēles un ko nozīmē uzņemto saistību pildīšana.

Vašingtonā tiekamies ar Latvijas vēstnieku Andri Teikmani, kurš, ironiski, bet šeit ieradies vien pirms dažiem mēnešiem pa taisno no Londonas, kur pildīja vēstnieka pienākumus Brexit referenduma laikā.
Tieši tas viņam iemācījis būt piesardzīgam prognozēs un neticēt socioloģiskajām aptaujām.
Kad runājam par Latvijas drošību un draudiem, ko tai rada tāds ASV prezidents kā Tramps, Teikmanis mēģina mierināt Latvijas iedzīvotājus.

Andris Teikmanis, Latvijas vēstnieks ASV

5. pants ir spēkā, un arī Amerika apzinās, ka, būdama NATO sastāvdaļa, tā strādā kopā ar spēcīgiem partneriem. Pat ja to vērtē no biznesa viedokļa, katrai valstij sadarbība ir lētāka nekā katrai nodrošināt pilnu spektru pašai. Pēdējais, ko no manis var sagaidīt, ir krišana panikā, ka Latvijai tagad sagaidāmas būs bēdu dienas. Nē, nebūs bēdu dienas. Strādāsim ar jauno administrāciju. Ne pēdējā reize, kad nomainās partijas pie varas. Pasaule nav sabrukusi. Arī ASV nē. Veidosim Latvijas attiecības, balstoties uz pieredzi, kas ir attiecību vēsturē. Nevajag krist panikā.

To, ka Tramps saprot, ka priekšvēlēšanu solījumi cauri un tagad ir jāsāk runāt nopietni, varēja just arī vēlēšanu naktī. Retoriku viņš jau bija pamainījis. Bet tas, protams, nepadara par nebijušiem visus iepriekšējos izteikumus.

Lasi vēl