Latvijas vēstniece Japānā: Darīts viss, lai Tokijas vasaras olimpiskās spēles būtu veiksmīgi īstenotas un drošas

2 komentāri

Darīts viss, lai Tokijas vasaras olimpiskās spēles būtu veiksmīgi īstenotas un drošas, intervijā TV3 ziņu raidījumā “900 sekundes” sacīja Latvijas vēstniece Japānā Dace Treija-Masī.

Viņa apstiprināja, ka šodien notiek Tokijas vasaras olimpisko spēļu atklāšana, kas Covid-19 pandēmijas dēļ tika pārceltas no pērnā gada uz šo vasaru. Vakar olimpiskais stadions bija ļoti kluss, bet šodien, 23. jūlijā, notiek sagatavošanās darbi, pēdējais mēģinājums. Tomēr Tokija ir salīdzinoši klusa, piemēram, salīdzinājumā ar to atmosfēru, kas valdīja 2019. gadā, kad notika regbija čempionāts.

Vienlaikus vēstniece uzsvēra, ka darīts viss, lai spēles būtu veiksmīgi īstenotas un viss būtu droši.

Komentējot, ar kādām sajūtām japāņi raugās uz spēlēm, ņemot vērā, ka ne tikai iedzīvotāji, bet pat Japānas mediķi bija pret spēļu norisi un līdz pēdējam brīdim gaisā virmoja doma, ka tām nevajadzētu notikt, viņa atzina, ka pirms spēlēm regulāri tika veiktas aptaujas, kas parādīja sabiedrības skepsi – 80-70% iedzīvotāju uzskatīja, ka spēles jāatceļ. Patlaban gan ir izpratne, ka spēles nepieciešamas sportistiem, kuri četrus gadus trenējušies, no kuriem pēdējo gadu trenējušies ar lielu neziņu.

Tajā pašā laikā Latvijas vēstniece Japānā akcentēja, – lai kādas būtu pārdomas Covid-19 pandēmijas kontekstā, Japānas sabiedrības viesmīlība un spēja uzņemt viesus nav mazinājusies.

Piemēram, pilsētā, kur trenēsies Latvijas paralimpieši, viņus ļoti gaidīja, viesmīlība nav zudusi.

2 komentāri