Latvijas valstspiederīgie Lielbritānijā Saeimas vēlēšanās varēs nobalsot pa pastu vai 15 vēlēšanu iecirkņos

Pievienot komentāru
Latvijas valstspiederīgie Lielbritānijā Saeimas vēlēšanās varēs nobalsot pa pastu vai 15 vēlēšanu iecirkņos
Foto: LETA

Latvijas valstspiederīgie Lielbritānijā Saeimas vēlēšanās varēs nobalsot pa pastu vai 15 vēlēšanu iecirkņos, liecina Ārlietu ministrijas (ĀM) mājaslapā publicētais paziņojums.

Centrālā vēlēšanu komisija ir pieņēmusi lēmumu par 15 vēlēšanu iecirkņu atvēršanu Lielbritānijā – Londonā, Bērtonā, Bredfordā, Bristolē, Dērbijā, Edinburgā, Gērnsijā, Mančestrā, Mensfīldā, Notingemā, Ņūrijā, Pīterboro, Straumēnos un Vulverhemptonā.

Vēlētāji, kuriem nav iespēju vēlēt 6. oktobrī kādā no izveidotajiem iecirkņiem Lielbritānijā, tiek aicināti pieteikties balsošanai pa pastu. Balsošanai pa pastu var pieteikties līdz 14. septembrim. Pilsoņus, kuri vēlas pieteikties balsošanai pa pastu, Latvijas vēstniecība Lielbritānijā aicina ierasties vēstniecības Konsulārajā nodaļā.

Vēlēt var tikai ar derīgu personu apliecinošu dokumentu, tādēļ vēlētāji arī aicināti atjaunot pasi, ja tai ir beidzies vai drīzumā beigsies derīguma termiņš. Balsot ar derīgu personas apliecību (ID karti) ir iespējams tikai tad, ja persona vienlaikus uzrāda arī vēlētāja apliecību.