Latvijas sniega krabju zvejas kuģis “Senators” Norvēģijā aizturēts nelikumīgi

5 komentāri

Latvijas sniega krabju zvejas kuģis “Senators” Norvēģijas ūdeņos zveju veicis saskaņā ar starptautisko vienošanos, kas noslēgta starp Norvēģiju un Eiropas Savienību. Tā uzsvērusi Latvija.

Lūgumu atbrīvot aizturēto zvejas kuģi ar 30 cilvēku apkalpi Norvēģijai iesniegusi Latvijas Ārlietu ministrija, savukārt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs nosūtījis vēstuli Eiropas Savienības Zivsaimniecības un jūrlietu ministram.

Jānis Dūklavs, zemkopības ministrs, ZZS

Tā ir augstākā amatpersona Eiropā par šiem jautājumiem, es tos papīrus esmu parakstījis, es nevaru rakstīt Norvēģijas karalim, man nav tādu tiesību. Mēs lūdzām iejaukties un ievērot attiecīgos līgumus, likumīgo kārtību, lai viņi iejaucas un palīdz nodrošināt, lai tas tiktu ievērots, jo tas līgums nav Latvijai ar Norvēģiju, tas ir ES līgums ar Norvēģiju.

Eiropas komisārs šobrīd esot Norvēģijā, un šie jautājumi tiekot risināti. Tikmēr Latvijas zvejas kuģis joprojām ir arestēts un atrodas Norvēģijā. Turpat atrodas arī kuģa apkalpe – 30 cilvēku. Prognozēt, kad arests tiks atcelts, neesot iespējams, turklāt Norvēģija vēloties piemērot pamatīgu naudas sodu – līdz 200 000 eiro apmērā.

5 komentāri