Latvijas pilsonis Lielbritānijā atzīts par vainīgu kokaīna kontrabandas mēģinājumā

0 Komentāru
Latvijas pilsonis Lielbritānijā atzīts par vainīgu kokaīna kontrabandas mēģinājumā
AP/SCANPIX

Tiesa Lielbritānijas pilsētā Bristolē atzinusi par vainīgiem kokaīna kontrabandas mēģinājumā piecus apsūdzētos, starp kuriem ir arī Latvijas pilsonis un Igaunijas pilsonis.

Laikraksts “Daily Mail” vēsta, ka par vainīgiem atzīti Latvijas pilsonis Voldemārs Gailis, Igaunijas pilsonis Rihards Musts, Lielbritānijas pilsoņi Naidžels Klārks un Dīns Voterss, kā arī Nīderlandes pilsonis Raimonds Deikstra.

Spriedumu šajā lietā paredzēts pasludināt otrdien, 26. martā, raksta “Daily Mail”.

Lielbritānijas robežsargi Īrijas dienvidu piekrastē 30. augustā uz kāda katamarāna atrada aptuveni tonnu kokaīna, kura melnā tirgus vērtība ir apmēram 100 miljoni sterliņu mārciņu (aptuveni 115 miljoni eiro).

Tika aizturēti katamarāna kapteinis Musts, apkalpes locekļi Gailis un Deikstra, kā arī personas bez noteiktas dzīvesvietas Klārks un Voterss. Visiem pieciem noteikts drošības līdzeklis apcietinājums.

Beļģijā reģistrētais katamarāns “Nomad” tika pārtverts pie Īrijas krastiem Lielbritānijas Nacionālās noziedzības apkarošanas pārvaldes (NCA) operācijā un aizvests uz Ņūlinas ostu.

Operācija rīkota pēc iepriekšējas izmeklēšanas, balstoties uz darbu, ko paveicis Lisabonā bāzētais Jūrniecības Analīžu un operāciju centrs – starptautiska narkotiku tirdzniecības apkarošanas aģentūra, ko izveidojušas vairākas Eiropas Savienības valstis.

Operāciju atbalstīja Lielbritānijas Robežsardzes spēki, Īrijas varas iestādes, Īrijas Jūras spēki, kā arī Devonas un Kornvolas policija.

0 Komentāru