Latvijas pilsonim Īrijā izvirzītas apsūdzības par līdzdalību sievietes nolaupīšanā

0 Komentāru
Latvijas pilsonim Īrijā izvirzītas apsūdzības par līdzdalību sievietes nolaupīšanā
FOTO: LETA

Latvijas pilsonim Īrijā izvirzītas apsūdzības par līdzdalību sievietes nolaupīšanā, vēsta laikraksts Herald. 29 gadus vecais Jānis Zarāns tiesā sacīja, ka vēlas atvainoties upurei. Pēc apsūdzību nolasīšanas tiesa līdz nākamajai sēdei Zarānam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Zarāns un vēl viens vīrietis aizturēts 29. oktobrī, kad viņi Longfordā nolaupīja 46 gadus vecu uzņēmēju Sabrinu Cenci.

Kā vēsta Īrijas mediji, abi nolaupītāji ir austrumeiropieši, no kuriem vismaz viens ir Latvijas valstspiederīgais, kas šovasar nopratināts latvietes Antras Ozoliņas slepkavības lietā.

Abi vīrieši 29. oktobra vakarā autostāvvietā Longfordā uzbruka Cencei, kura tobrīd devās pie savas automašīnas. Piedraudot ar nazi, uzbrucēji iegrūda sievieti mašīnā un lielā ātrumā brauca prom.

Abi vīrieši ar aizdomīgām darbībām brīdi iepriekš Longfordas centrā bija pievērsuši policistu uzmanību, tāpēc likumsargi pastiprināti pētīja novērošanas kameras pilsētā, sekojot līdzi abu vīriešu gaitām. Tādējādi policisti ar videonovērošanas kameru palīdzību kļuva par sievietes nolaupīšanas aculieciniekiem.

Likumsargi nekavējoties sāka pakaļdzīšanos, kuras laikā uzbrucēju automašīna iebrauca grāvī, sieviete tika atbrīvota.

Zarāns aizturēts notikumu vietā, bet otrs noziedznieks mēģināja aizbēgt, taču viņu notrieca automašīna, kad viņš šķērsoja noslogotu autoceļu.

Otrs noziedznieks guvis vairākas traumas un nogādāts slimnīcā.

Viens no aizturētajiem vīriešiem šovasar ticis nopratināts saistībā ar latvietes Antras Ozoliņas nāvi. 49 gadus vecās sievietes mirstīgās atliekas 28.jūnijā tika atrastas mājoklī Kilnalekā.

Īrijas policija sākotnēji uzskatīja, ka sieviete beigusi dzīvi pašnāvībā pakaroties, taču tiesu medicīnas ekspertīzē secināts, ka Ozoliņa nav pati sevi nonāvējusi. Sievietei atklātas arī citu ievainojumu pēdas.

Ozoliņas slepkavības lietā policija aizturēja divus Latvijas valstspiederīgos, bet viņi pēc nopratināšanas atbrīvoti bez apsūdzību izvirzīšanas.

0 Komentāru