Latvijas pilsonei, kura ASV apsūdzēta par līgavaiņa noslīcināšanu, piespriests cietumsods

1 komentārs
Latvijas pilsonei, kura ASV apsūdzēta par līgavaiņa noslīcināšanu, piespriests cietumsods
Foto: Reuters

Par līgavaiņa noslīcināšanu Hudzonas upē apsūdzētajai Latvijas pilsonei Angelikai Grasvaldei trešdien tiesā ASV Ņujorkas štatā piespriests cietumsods.

Orindžas apgabala tiesa 37 gadus vecajai Andželikai Grasvaldei piesprieda cietumsodu no minimums 16 mēnešiem līdz maksimums četriem gadiem.

Jūlijā Grasvalde atzina savu vainu apsūdzībās par nogalināšanu noziedzīgas nolaidības rezultātā, atzīstot, ka viņa 2015. gada 19. aprīlī izraisījusi sava līgavaiņa Vinsenta Viafores nāvi, izvelkot viņa kajaka aizbāzni, apzinādamās, ka viņš nav apvilcis glābšanas vesti vai hidrotērpu un Hudzonas ūdeņi ir bīstami un auksti. Pāris apmeklēja salu, kurā atrodas Banermana pils.

Grasvalde tika aizturēta 2015. gada 30. aprīlī, bet vēl pēc mēneša tika atrasts 46 gadus vecā Viafores līķis. Prokurori skaidroja, ka Viafores kajaka pazudušais aizbāznis pēcāk tika atrasts automašīnā, ar kuru braukusi Grasvalde. Amatpersonas pauda pārliecību, ka motīvs bijusi 250 000 dolāru (215 703 eiro) apdrošināšanas polise.

Grasvalde advokāts Ričards Portale uzskata, ka, ņemot vērā laiku, ko viņa kliente jau ir pavadījusi apcietinājumā, viņa, visticamāk, jau decembrī tiks izlaista brīvībā. Pēc atbrīvošanas Grasvaldei draud deportēšana, paziņojusi prokuratūra.

Grasvalde paziņojumā presei, ko pēc sprieduma pasludināšanas nolasīja Portale, apgalvoja, ka mīlējusi savu līgavaini un skumst pēc viņa, kā arī pauda pārliecību, ka tiesas process bijis “neobjektīvs un netaisnīgs”.

1 komentārs