Latvijas oficiālā nostāja Katalonijas līderiem nelabvēlīga

0 Komentāru
Latvijas oficiālā nostāja Katalonijas līderiem nelabvēlīga
ZUMAPRESS / SCANPIX

Katalonijas pilsētā Barselonā otrdien notiek plašas protestētāju un policijas sadursmes, kas sākās pēc Spānijas Augstākās tiesas vakardienas sprieduma piespriest Katalonijas separātistu kustības līderiem reālus cietumsodus.

Barselonas lidostā šodien atcelti vairāki desmiti reisu. Protestētāji tiesas spriedumu uzskata par izrēķināšanos ar Katalonijas neatkarības aizstāvjiem, šim viedoklim ir daudz piekritēju arī Latvijā. Tomēr Latvijas oficiālā atbalsta ir Spānijas nostāju, uzticoties tās tiesu sistēmai un demokrātiskajai iekārtai.

Kā LNT ziņām skaidroja Ārlietu ministrijā, šobrīd neesot šaubu, ka process nenoritētu atbilstoši Spānijas konstitūcijai un likumiem. Valsts oficiālo nostāju kā pragmatisku vērtē arī Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Kārlis Bukovskis. Lai arī katalāņi ne vienu reizi vien ir savu cīņu salīdzinājuši ar Atmodu un Baltijas ceļu, analizējot objektīvi situācijas salīdzināt nevar.

“Tie cilvēki, kas aicināja uz Katalonijas neatkarību zināja ar ko riskē, galvenais līderis slēpjas Beļģijā. Tāpēc īsti nav par ko iebilst, ka process ir noticis, ja vien nav politiska uzstādījuma, ka jāatbalsta Katalonija,” pauž Bukovskis.

0 Komentāru