Komentāri
Latvijas karavīri piedalās vērienīgās militārās mācībās Igaunijā
Foto: F64

No 2. līdz 20. maijam Igaunijā notiek gadskārtējās starptautiskās militārās mācības Kevadtorm (Pavasara vētra), kurās, sākot ar 6. maiju, piedalīsies arī teju 190 Latvijas karavīru.

Latviju mācībās pārstāvēs NATO Reaģēšanas spēku (NRF 16) Baltijas bataljona Latvijas kājnieku rota, kas komplektēta no 2. kājnieku bataljona, kā arī Latvijas kontingenta vadība, Nacionālā atbalsta daļa, kaujas atbalsta un kaujas nodrošinājuma elementi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopā ar vairāku citu ārvalstu bruņoto spēku karavīriem Latvijas karavīri veiks mācību pretinieka spēku uzdevumus.
Šogad mācībās Kevadtorm piedalās aptuveni 6000 aktīvā, obligātā un rezerves dienesta karavīru no desmit valstīm – Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Nīderlandes, ASV, Lielbritānijas, Vācijas, Polijas, Kanādas un Somijas.

Mācību mērķis ir pilnveidot iesaistīto vienību spējas plānot un vadīt augstas intensitātes militārās operācijas daudznacionālā vidē.

Savukārt no 17. līdz 29. aprīlim Ādažu poligonā un piegulošajās teorijās norisinājās starptautiskās mācības Summer Shield XIII, kura mērķis bija trenēt kaujas atbalsta spēju un kaujas nodrošinājuma integrēšanu bataljona un brigādes līmeņa aizsardzības operācijās.

Gadskārtējās mācībās piedalīsies vairāk nekā 1300 karavīru no Latvijas, Lietuvas, ASV, Kanādas, Somijas  un Vācijas, nodrošinot karavīriem iespēju trenēties starptautiskā vidē.

Summer Shield XIII karavīri trenēs plaša spektra kaujas atbalsta spējas – artilērijas, mīnmetēju, izlūkošanas, aizsardzības pret masu iznīcināšanas ieročiem, kaujas inženieru un konstrukcijas inženieru un prettanku spējas. Mācībās prasmes uzlabos arī apvienotā uguns atbalsta priekšējie novērotāji un gaisa atbalsta kontrolieri, kā arī Kaujas atbalsta bataljona apakšvienības.

Foto

Lasi vēl