Komentāri
Latvijas bankās atradušies Ukrainas biznesmeņa atmazgātie miljoni
FOTO: SCANPIX

Kontos Latvijas bankās atrasti un arestēti Ukrainas uzņēmēja Sergeja Kurčenko atmazgātie līdzekļi, vietnē Facebook pavēstījis Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs. Ukrainas Iekšlietu ministrijas aktīvu atgūšanas pārvalde sadarbībā ar Latvijas Valsts policiju atradusi Latvijas bankās Kurčenko līdzekļus, kurus viņš bija pārskaitījis ārzonu kompānijām.

Avakovs ziņo, ka arests attiecas uz 80 miljoniem ASV dolāru, 177 000 eiro un vienu miljonu čehu kronām.

Jau ziņots, ka Ukraina apsūdz gāztajam Ukrainas režīmam draudzīgo ukraiņu miljardieri Sergeju Kučenko, ka tas ar dažādu nelikumīgu shēmu palīdzību valsts kasei izkrāpis ievērojamus līdzekļus.

Ukrainas laikraksts Kyiv Post jau iepriekš ziņoja, ka “skandāla centrā ir Latvijas banka ABLV Bank, kurā Kurčenko ofšoru tīklam bijuši vairums kontu”.

28 gadus vecais Kurčenko uzradās no nekurienes un kļuva par vienu no Ukrainas turīgākajiem cilvēkiem, taču viņa finanšu impērija sabruka līdz ar prezidenta Viktora Janukoviča gāšanu.

Kā noskaidrojuši izmeklētāji, Kurčenko savas nelikumīgās darbības realizējis ar simtiem fiktīvu Ukrainas un desmitiem ofšoru kompāniju, nodarbinot vairāk nekā 600 cilvēku. Izmeklētāji ir pārliecināti, ka Kurčenko savas aktivitātes veicis ar Janukoviča administrācijas svētību, valsts kasei izkrāpjot milzīgus līdzekļus.

Kopš 20. marta Kurčenko iekļauts Ukrainas meklētāko noziedznieku sarakstā. Viņš apsūdzēts nelikumīgā īpašumu pārņemšanā un par valsts līdzekļu piesavināšanos lielā apmērā.

Viņš ir iekļauts arī Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā. Pēc Ukrainas mediju ziņām, Kurčenko pašlaik uzturas Maskavā.

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) iepriekš konstatēja, ka, ieviešot ES pret Krievijas un Ukrainas bijušajām amatpersonām noteiktās sankcijas, kopējā Latvijas bankās iesaldētā summa sasniedz dažus simtus tūkstošus eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl