Latvijai būs jauns vēstnieks ASV! Par to kļūs pieredzējušais diplomāts Andris Teikmanis

Pievienot komentāru
Latvijai būs jauns vēstnieks ASV! Par to kļūs pieredzējušais diplomāts Andris Teikmanis
Foto: LETA

Mainīsies Latvijas vēstnieks ASV. Andri Razānu nomainīs līdzšinējais vēstnieks Lielbritānijā Andris Teikmanis, kuram Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniegs akreditācijas vēstuli. Pie Vējoņa dosies arī jaunie vēstnieki Lielbritānijā un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā.

Teikmanis ir pieredzējis diplomāts, kurš pirms tam bijis gan milicis un tiesnesis, gan Rīgas mērs un Augstākās padomes deputāts.

Viņa karjera ārlietu dienestā sākās 1994.gadā, kad Teikmanis kļuva par Latvijas sūtni Eiropas Padomē. Vēlāk viņš bijis arī vēstnieks Vācijā un Krievijā, kā arī ieņēmis nozīmīgus amatus Ārlietu ministrijā. Lielbritānijā viņš bija kopš 2013. gada.

Tagad viņu šajā amatā nomainīs Baiba Braže, kura līdz šim ministrijā bija direkcijas vadītāja un šī gada sākumā arī kļuva par pirmo Latvijas vēstnieci Indonēzijā ar rezidences vietu Rīgā. Bet par vēstnieci OECD kļūs Ivita Burmistre, kura arī līdz šim ieņēma direkcijas vadītājas amatu un bija Latvijas pievienošanās sarunu OECD darba grupas vadītāja vietniece.