Komentāri

Allaž šķiet, ka zāle zaļāka un saule spožāka kaimiņa dārzā, taču, vai tā ir patiesībā – devās skaidrot raidījums Bez Tabu. Proti, par dzīvi kamiņzemē tika iztaujāts igaunis, kurš bieži viesojas Latvijā, kā arī vairāki latvieši – vai tiešām Igaunijā viss ir labāk nekā pašu mājās?

Atklājas, ka igauņi uzskata, – Latvijā daudzas lietas ir labākas nekā Igaunijā. Piemēram, pie mums ir labāki koncerti, un igauņi daudzi labprātāk rīko koncertus Rīgā. Viens no igauņa Lauri nosauktajiem iemesliem – Igaunijā šiem pasākumiem ir lielāki nodokļi nekā Latvijā, kurus igauņi, saprotams, izvēlas labāk maksāt mazāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat Lauri norāda, ka tikai šogad Tallinas ielās novērotas velorikšas, kas Rīgas ielās ir jau vairākus gadus. Igaunis arī uzskata, ka Latvijā ir gardāki kebabi un lielāka alus izvēle. Turklāt, pavisam noteikti, alus Latvijā ir lētāks nekā kaimiņzemē. Savukārt ēdienu izvēlē igaunis lielas atšķirības nesaskata. Kā Latvijā, tā Igaunijā ir tās pašas mazumtirdzniecības veikalu ķēdes, piemēram, Prisma, Maxima.

Paši latvieši gan, kā allaž, mīl sev kaisīt pelnus uz galvas, un norāda – Igaunijā daudzas jo daudzas lietas ir daudz labākas nekā Latvijā. Piemēram, uz ielas satiktie akcentē – Igaunijā ir labāka mūzika, labāk attīstīta distanču slēpošana, igauņiem ir vairāk zelta medaļu olimpiādē, turklāt kaimiņiem ir arī vairāk naudas, tur ir arī vairāk darbavietu, tāpat arī ceļi ir labāki.

Pret apgalvojumu, ka Igaunijā ir daudz labāki ceļi, gan iebilst igaunis Lauri. Viņš Tallinā atrāda kādu pagalam sadangātu ielu – tik pat labi tā varētu būt arī kāda no Latvijas neskaitāmajām ieliņām, kas grūti izbraucamas bedru dēļ. Tāpat Lauri saka, ka viņš daudz braukā arī pa Latvijas ceļiem, un tie viņam nešķiet nemaz tik slikti vai sliktāki par igauņu autoceļiem.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl