Latvijā piektā augstākā saslimstība ar Covid-19 ES un EEZ valstu vidū

2 komentāri
Latvijā piektā augstākā saslimstība ar Covid-19 ES un EEZ valstu vidū
IMAGO IMAGES/SCANPIX

Latvija starp Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, kurās ir visaugstākais inficēšanās līmenis ar Covid-19, atkal ir nonākusi piektajā vietā, liecina jaunie Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 8. februāra līdz 21. februārim liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir 509,5 gadījumi. Lai gan Latvijā saslimstības līmenis, salīdzinot ar laiku pirms nedēļas, ir mazinājies, vēl vairāk tas ir krities Spānijā un Portugālē, kur iepriekš saslimstība ar Covid-19 bija augstāka nekā Latvijā. Līdz šīs nedēļas sākumam augstāks 14 dienu inficēšanās līmenis nekā Latvijā bijis Čehijā, Igaunijā, Slovākijā un Slovēnijā.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir sasniedzis 703,5 gadījumus, kas ir otrs augstākais īpatsvars starp ES un EEZ valstīm. Savukārt Lietuvā saslimstības līmenis ir turpinājis kristies un pēdējās divās nedēļās ir 261,1 gadījums, liecina ECDC dati.

Latvijā ir krities arī 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju. Latvija ir sestajā vietā starp ES un EEZ valstīm, jo iepriekšējās divās nedēļās tas bijis 106,4 gadījumi. Augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Čehijā, Spānijā, Portugālē, Slovākijā un Ungārijā. Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 79,8, bet Igaunijā – 51,9 gadījumi.

Latvija tāpat kā pirms nedēļas ir palikusi arī ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes tumši sarkanajā zonā, kura liecina, ka 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 500 gadījumus. Tāpat tumši sarkanajā zonā ir arī Igaunija, bet Lietuva ir sarkanajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 150 un 500 gadījumiem.

Tumši sarkanajā zonā ir iekļauta arī Čehija un Slovēnija. Tāpat tumši sarkanajā zonā ir atsevišķi reģioni Zviedrijā, Polijā, Slovākijā, Francijā, Spānijā un Itālijā. ECDC ceļošanas brīdinājuma kartē lielākā daļa Eiropas teritorija atrodas sarkanajā zonā.

Oranžajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir starp 25 un 150 gadījumiem, atrodas Dānija, Somija, izņemot Helsinku apkārtni, kā arī liela daļa Grieķijas un vēl daži reģioni Eiropā. Savukārt zaļajā zonā, kur 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir mazāka par 25 gadījumiem, atrodas vien Islande un lielākā daļa Norvēģijas teritorijas.