Latvija iesniedz notu Lietuvai par satiksmes atjaunošanu starp Mažeiķiem un Reņģi

2 komentāri

Ilgstošais strīds starp Latviju un Lietuvu par demontēto sliežu ceļu starp Mažeiķiem un Reņģi, pāraudzis diplomātiskā saspīlējumā.

Pēc Lietuvas premjera Sauļus Skverneļa paziņojuma, ka Lietuva neplāno līniju atjaunot, Ārlietu ministrija Lietuvas vēstniecībā Rīgā iesniegusi diplomātisko notu. Latvija kaimiņvalsts valdībai pieprasa nekavējoties atjaunot, 2008. gadā patvaļīgi nojauktās dzelzceļa sliedes, lai nodrošinātu kravu pārvadājumu iespēju uz Liepājas un citām Latvijas ostām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Notā tika paustas bažas par deviņus gadus ieilgušo jautājumu par Mažeiķi, Reņģe dzelzceļa atjaunošanas procesā. Tāpat norādīts, ka tas kropļo konkurenci un rada ievērojamus zaudējumus mūsu transporta sektoram un ar to saistītām nozarēm,” skaidro Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jēgermanis.

Lai arī Ārlietu ministrija to neatzīst, visticamāk, notas iesniegšana, kas diplomātu valodā ir visai skarba reakcija, saistīta ar Eiropas Komisija plāniem sodīt Lietuvas dzelzceļu par konkurences ierobežošanu.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju soda apmērs ir 35 miljoni eiro. Latvijas budžets gan no soda nedabūs ne centa, jo viss nonāks Briselei. Skvernelis jau paziņojis, ka Lietuva “liks lietā visas likumīgās iespējas pierādīt, ka Lietuvai strīdā ar Latviju ir taisnība.”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl