Latvija iesniedz notu Lietuvai par satiksmes atjaunošanu starp Mažeiķiem un Reņģi

2 komentāri
Latvija iesniedz notu Lietuvai par satiksmes atjaunošanu starp Mažeiķiem un Reņģi
Gatis Dieziņš / LETA

Ilgstošais strīds starp Latviju un Lietuvu par demontēto sliežu ceļu starp Mažeiķiem un Reņģi, pāraudzis diplomātiskā saspīlējumā.

Pēc Lietuvas premjera Sauļus Skverneļa paziņojuma, ka Lietuva neplāno līniju atjaunot, Ārlietu ministrija Lietuvas vēstniecībā Rīgā iesniegusi diplomātisko notu. Latvija kaimiņvalsts valdībai pieprasa nekavējoties atjaunot, 2008. gadā patvaļīgi nojauktās dzelzceļa sliedes, lai nodrošinātu kravu pārvadājumu iespēju uz Liepājas un citām Latvijas ostām.

“Notā tika paustas bažas par deviņus gadus ieilgušo jautājumu par Mažeiķi, Reņģe dzelzceļa atjaunošanas procesā. Tāpat norādīts, ka tas kropļo konkurenci un rada ievērojamus zaudējumus mūsu transporta sektoram un ar to saistītām nozarēm,” skaidro Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jēgermanis.

Lai arī Ārlietu ministrija to neatzīst, visticamāk, notas iesniegšana, kas diplomātu valodā ir visai skarba reakcija, saistīta ar Eiropas Komisija plāniem sodīt Lietuvas dzelzceļu par konkurences ierobežošanu.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju soda apmērs ir 35 miljoni eiro. Latvijas budžets gan no soda nedabūs ne centa, jo viss nonāks Briselei. Skvernelis jau paziņojis, ka Lietuva “liks lietā visas likumīgās iespējas pierādīt, ka Lietuvai strīdā ar Latviju ir taisnība.”

2 komentāri