Latvietis par šausmām Gruzijā: “Tai brīdī jau tu jūti, ka notiek kaut kas slikts!”

0 Komentāru
Latvietis par šausmām Gruzijā: “Tai brīdī jau tu jūti, ka notiek kaut kas slikts!”

Pamatīgu izbīli šodien piedzīvoja slēpotāji populārajā Gruzijas kalnu kūrortā Gudauri. Tur salūzis pacēlājs, liekot cilvēkiem panikā lēkt ārā, viņu vidū arī kāda ģimene no Latvijas.

Aculiecinieka uzfilmētajā video redzams, ka pacēlājs kļuvis nekontrolējams un uzņēmis neparasti lielu ātrumu. Tajā esošie cilvēki lec ārā paši vai tiek izsviesti ar inerces spēku.

Gudauri iecienījuši arī Latvijas slēpotāji, un TV3 Ziņām izdevās sazināties ar vienu no negadījuma aculieciniekiem.

Kā pastāstīja Klāvs Čeže, pacēlājs ir ļoti garš un ved uz kūrorta augstāko virsotni. Viņš atradies pacēlājā tuvu virsotnei, kad tas apstājies un pēkšņi brīvā kritienā sācis kustēties atpakaļgaitā.

Klāvs Čeže
tūrists no Latvijas

Tai brīdī jau tu jūti, ka notiek kaut kas slikts, jo tā nevajadzētu būt, ka bez bremzēm iet lejā pacēlājs. Atpakaļgaitā. Katru sekundi ātrums pieaug un pieaug, un principā jau domas galvā ir tādas, ka nobremzēt vairs nevar. Nu tā… diez kas nav, ja.

Pacēlājs apstājies, kad viņi noripojuši apmēram trešdaļu ceļa un atradušies virs klintīm. Tur slēpotāji divas stundas gaidījuši glābēju ierašanos. Evakuācija noorganizēta ļoti profesionāli, tomēr aculiecinieku pārsteidzis fakts, ka pa to laiku pārējais kūrorts turpinājis darboties parastajā režīmā.

Pacēlājs ražots Austrijā un tā salūšanas iemesli vēl nav zināmi. Negadījumā traumas guvuši desmit cilvēki.

0 Komentāru