Latvietis Nicā: Pēc masu slaktiņa cilvēkos ir niknums

Pievienot komentāru
Latvietis Nicā: Pēc masu slaktiņa cilvēkos ir niknums
Reuters/Scanpix

Panika bija pārņēmusi visu pilsētu, un,bailēs no jauniem teroraktiem iedzīvotāji Nicā nomodā pavadījuši teju visu nakti. Latvietis Guntars Lazdiņš, kurš slavenajā kūrortpilsēta mājvietu radis jau 12 gadus, ir gatavs dalīties savos iespaidos.

Guntars Lazdiņš strādā Nicas lidostā un liktenīgajā brīdī atradies savā darbavietā. No tās ļoti labi pārredzama angļu promenāde, kur pēc salūta beigām notika asinspirts.

“To, ka notiek kaut kas nopietns un apmēri ir pietiekami lieli, nopratām no lielā skaita policijas, ugunsdzēsēju mašīnām, “ātrās palīdzības”, riņķoja arī helikopters. Pēc tā mēs sapratām, ka noticis kas vairāk nekā viens mazs negadījums,” sacīja Lazdiņš.

Informācijas sākumā bijis maz, pēc stundas jau parādījušās ziņas par teroraktu. Taču tas tāpat skaidrību nav ieviesis.

Video

“Jo nav zināms, vai ir viens konkrēts atgadījums, vai visā pilsētā, vai stratēģiskās vietās ir vēl kaut kas. Jo mēs paši atrodamies lidostā, līdz ar to lidosta ir viena no stratēģiskajām vietām. Tā ir otra lielākā lidosta Francijā,” viņš sacīja.

Šīs svinības, lai arī noris vēlu vakarā, ir tipisks ģimeņu pasākums, uz kuru ierodas pieaugušie ar bērniem. Guntars tūdaļ sazinājies ar saviem draugiem, par kuriem skaidri zinājis, viņi atrodas notikušā epicentrā.

“Viņi abi izglābās tāpēc, ka viņi pamanīja, ka ir smagā mašīna, kas brauc zigzaga veidā iekšā pūlī lielā ātrumā. Lai piekļūtu pludmalei Nicas centrā, ir jānokāpj pa kāpnēm, jo siena ir aptuveni 2,5 metrus augsta. Tad varat iedomāties, pat normālos apstākļos, lai pārvietotos pūlī, ir grūtības. Bet te cilvēki, kas panikā bēg uz visām pusēm. Tas nozīmē, ka visvairāk cieš mazi bērni, kas ir pieaugušajiem starp kājām, kuri skrien uz visām pusēm, jo tiešām pēc aculiecinieku stāstītā, manu draugu, kas tur bija uz vietas, bija milzīga panika. Mani draugi izglābās, pateicoties tam, ka viņi lēca lejā pa šo 2,5 metrus augsto sienu un paglābās jūrā,” norāda Lazdiņš.

Cilvēki esot slēpušies viesnīcās, restorānos, kafejnīcās. Vienkārši zvanījuši pie svešām namdurvīm un lūguši iespēju patverties. Neziņa bijusi, uz kuru pusi bēgt – ja nu priekšā citi draudi. Lai gan Guntara draugi izglābās, savu kolēģi viņš slaktiņā zaudēja.

“Viens no mūsu policijas komisāriem, kas šeit strādā lidostā, viņam bija 44 gadi, viņš nomira. Viņam izdevās izglābt savu sievu un meitu, kuru viņš pagrūda malā, bet pats palika zem mašīnas,” teic aculiecinieks.

Šobrīd iedzīvotāji Francijā esot saniknoti. Noskaņojums ne tāds kā pēc Parīzes terorakta, kad cilvēki centušies no polemikas, neērtiem jautājumiem izvairīties aiz cieņas pret bojāgājušajiem.

“Tagad cilvēkos ir niknums, reāls niknums, jo pietiek, cik tālu var iet, cik tālu visa šī situācija attīstīsies. Cilvēkiem ir naids gan uz valsts prezidentu, gan premjerministru, iekšlietu ministru. Vienkāršie iedzīvotāji jau ņirgājas par prezidentu, saka, ka pēc sava mandāta beigām varēs veiksmīgi kandidēt uz izvadītāja amatu kādā no apbedīšanas birojiem, jo viņi to tik vien dara kā izsaka līdzjūtību, bet cilvēkiem tas ir apnicis. Visi gaida rezultātu,” viņš saka.

Nicā dzīvojošais latvietis nenoliedz, šeit iedzīvotājiem jau bijušas bažas par iespējamiem teroraktiem, tikai jautājums, kad un kur un vai tajā brīdī atradīsies drošā vietā.

“Tagad tūristi masīvi sāk anulēt savas rezervācijas viesnīcās, jo cilvēkiem ir bail, jo visi apzinās, ka tas var notikt diezgan viegli, jo viņam nebija nepieciešami ne automāti, ne pistole. Vienkārši triecās 80, 90 kilometru ātrumā,” sacīja Guntars.

Viņš uzskata, ka Nicas nonākšana šādu notikumu epicentrā atstās dramatiskas sekas uz vietējo tūrisma nozari.

Foto: terorakts Francijā (brīdinām par nepatīkamiem skatiem)