Komentāri

”Sajūta ir apokaliptiska. Šobrīd vienu dienu pēc traģiskajiem notikumiem gaisā ir jūtama tāda spriedze, cilvēki ir viegli aizkaitināmi un satricināmi,” atzīst latvietis Kārlis Bardelis, kurš patlaban atrodas Nepālā.

Tāpat Nepālā vienu dienu pēc zemestrīces vēl aizvien ir jūtami zemestrīces pēcgrūdieni, stāsta K. Bardelis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties video!

Šobrīd Nepālā atrodas 41 Latvijas iedzīvotājs. Ar visiem Latvijas iedzīvotājiem ministrija ir sazinājusies vai citādi noskaidrojusi, ka Latvijas iedzīvotāji nav cietuši, raidījumā 900 sekundes atzina Ārlietu ministrijas pārstāvis Ivars Lasis.

Bojāgājušo skaits postošajā zemestrīcē Nepālā pārsniedz 3200, savukārt spēcīgo pēcgrūdienu turpināšanās rada bažas par upuru skaita pieaugumu.

Tāpat joprojām nav apzināta situācija visos Nepālas reģionos. Pēc zemestrīces Nepāla saņem palīdzības piedāvājumus no visas pasaules.

ASV un Eiropas Savienība ir nosūtījusi katastrofu seku novēršanas komandas, bet kaimiņos esošā Indija militārajās lidmašīnās no Nepālas evakuē savus pilsoņus. Glābēji Nepālā ir ieradušies arī no Ķīnas, Kanādas, Japānas un Krievijas. Glābšanas darbi notiek arī pasaulē augstākajā kalnā Everestā – vairāki desmiti alpīnistu jau ir nogādāti Katmandu slimnīcās, taču aptuveni tūkstotis joprojām ir iesprostoti Everesta bāzes nometnēs piecu kilometru augstumā. Nepālā pašlaik apzināti aptuveni 4600 ievainoto, un valsts slimnīcām ir grūtības palīdzēt visiem cietušajiem, kuri tiek izvietoti teltīs, jo pēcgrūdienu dēļ pastāv bažas par bojāto slimnīcas ēku sabrukšanu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl