Latvietie Tulūzā: šķiet, visa Francija ir kā uz adatām; pie mošejām apgrozās skinhedi

0 Komentāru
Latvietie Tulūzā: šķiet, visa Francija ir kā uz adatām; pie mošejām apgrozās skinhedi
facebook.com/Toulouse

Parīzes ziemeļaustrumu daļā joprojām risinās ķīlnieku krīze, taču ko cilvēki runā par un domā par to visu citās Francijas daļās? Ekskluzīvi portālam Skaties.lv ziņo iedzīvotāji no Tulūzas un Parīzes.

“Te ir haoss – šķiet, visa Francija kā uz adatām! Tulūzā gan to neesmu manījusi, bet, spriežot pēc manu paziņu stāstiem, mazākos ciematos valsts dienvidos un arī Parīzē tiek apzīmētas mošejas. Ik pa kādam ielas stūrim redzamas nelielas izplūkšanās, kā arī kolektīvās sēras pie speciāli izveidotām piemiņas vietām tagad jau ir normāla parādība.


“Man kursā mācās dažas musulmaņu meitenes, kurām ir ļoti žēl, ka ekstrēmistu dēļ atkal visiem liksies, ka visi viņu reliģijas pārstāvji ir slepkavas.” stāsta Elīza (vārds mainīts – red.),kura dzīvo Tulūzā, “tās galvenajā laukumā cilvēku masas neizklīst, jo katrs, kurš ierodas un atstāj svecīti, vēlas mazliet uzkavēties, lai pieminētu bojāgājušos. Uz ielām pastiprināti patrulē policijas vienības, taču ikdienas rutīnu tas neesot mainījis, jo, piemēram, universitātes lekcijas grafiku šis incidents neesot mainījis. Nekāda mācīšanas gan nesanāk – nepārtraukti sekojam līdzi notikumiem internetā, jo par to runā VISI. Pat no tantiņas sabiedriskajā transportā un pārdevēja neko citu nedzirdēsi.”

Viņas kursa biedrenes pat saņēmušas aicinājumu no citiem pilsētā dzīvojošajiem musulmaņiem neiet uz piektdienas lūgšanu, vai arī, ja tomēr kāds dodas, ir jābūt ļoti, ļoti uzmanīgiem, jo skinhedi ir sarosījušies un apgrozās mošeju rajonos.

Pašreizējai ķīlnieku krīzei interneta tiešraidē seko līdz šeit:

Elīza stāsta, ka cilvēku starpā raisījušās teorijas par to, ka aizdomās turamie iespējami nemaz nav tie, par ko uzdodas. “Diez vai teroristi uz apšaudēm līdzi ņem personu apliecinošu dokumentu… Taču šī, protams, ir tikai viena no teorijām.”

Elza sazinājās ar kādu savu paziņu Parīzē, kurš savukārt pastāstīja to, ka Marseļā iegādāties ieroci ir gaužām vienkārši. Šis puisis gan nevēlējas neko vairāk par sevi atklāt, taču dalījās savās domās un iespaidos par notikušo: “Šodienas apšaude notika 500 metru attālumā no manas darbavietas. Ja mēs atmetam emocijas, tad pēdējo dienu notikumiem ir divas mācības. Pirmkārt, tā vietā, lai piespraustu zīmīti “Es esmu Čārlijs” un dotos uz Republikas laukumu atbalstīt bojāgājušo ģimenes, ir vērts doties arī uz mītiņu Parīzes rātsnama priekšā ar mērķi parādīt varai to, ka Marseļā var samērā viegli iegādāties AK47 ar granātmetēju par bezdarbnieka pabalstam līdzvērtīgu summu, bet 93. departamentā joprojām brīvi pieejama munīcija. Otrā mācība – ja tu esi ļoti radošs, neprātīgi asprātīgs, bet neatbildi par vārdiem un necieni to tradīcijas, kurus pats esi pieradinājis, tad esi gatavs, ka tevi apciemos bārdaini tēvaiņi ar automātiem, tēvaiņi ādas plašķos ar zagtiem revolveriem, un pats Ramons Merkadres (katalāņu izcelsmes komunists, kurš 1940. gadā Mehko nogalināja Krievijas revolucionāru Leonu Trocki – red.).”

Taču kopsummā, Elīze atzīst, ka Tulūzā nekas ārkārtējs noticis neesot, bet uz ielas iziet esot ļoti neomulīgi. Līdz šim brīdim gan ķīlnieku krīze turpinās, kuras notikumiem var sekot līdzi gan tviterī, gan arī interneta tiešraidē.

Attēlos, kas apskatāmi zemāk, redzami pēdējie notikumi Francijas ziemeļaustrumu daļā:
0 Komentāru