Komentāri

Sajūta bija kā atrodoties gumijas laivā, ezera vidū, milzīgos viļņos. Tā par piedzīvoto zemestrīces laikā Nepālā stāsta latviete Lauma. Viņa kopā ar diviem tautiešiem tagad palīdz koordinēt glābšanas darbus traģēdijas skartajos ciematos, un par piedzīvoto pastāstīja arī TV3 Ziņām.

Lauma ar diviem latviešu puišiem kā brīvprātīgie Nepālā ieradās vēl pirms zemestrīces, ar mērķi palīdzēt vietējiem attīstīt tūrisma biznesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr dabas kataklizma, kas laupīja vismaz 7000 cilvēku dzīvību, latviešiem lika kardināli mainīt savu nodarbošanos. Tagad puiši ar džipiem izvadā pārtiku un citas preces uz nelaimē cietušajiem ciematiem, bet Lauma koordinē viņu darbību. Zemestrīces laikā viņa bija ēkā, kas atradās tālāk no nelaimes epicentra.

Lauma brīdina, ka zemestrīces postošās ilgtermiņa sekas vēl tikai pieņemsies spēkā. Sevišķi smaga situācija esot vientuļajos lauku ciematiņos, daudzi iznīcināti teju pilnībā.

Sākotnēji latvieši starptautiska projekta ietvaros Nepālā bija plānojuši palikt gadu, taču tagad viņu plāni nav līdz galam skaidri. Iespējams, viņi atgriezīsies mājās maija beigās vai vēlāk. Jaunieši gan akcentē, ka ar viņiem viss ir kārtībā, un briesmas nedraud, taču Nepālai būs nepieciešami gadi vai pat gadu desmiti, lai atkoptos no postošās traģēdijas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl