Latviete stāsta par piedzīvoto postošās zemestrīces skartajā Nepālā

0 Komentāru
Latviete stāsta par piedzīvoto postošās zemestrīces skartajā Nepālā
FOTO: SCANPIX

Sajūta bija kā atrodoties gumijas laivā, ezera vidū, milzīgos viļņos. Tā par piedzīvoto zemestrīces laikā Nepālā stāsta latviete Lauma. Viņa kopā ar diviem tautiešiem tagad palīdz koordinēt glābšanas darbus traģēdijas skartajos ciematos, un par piedzīvoto pastāstīja arī TV3 Ziņām.

Lauma ar diviem latviešu puišiem kā brīvprātīgie Nepālā ieradās vēl pirms zemestrīces, ar mērķi palīdzēt vietējiem attīstīt tūrisma biznesu.

Tomēr dabas kataklizma, kas laupīja vismaz 7000 cilvēku dzīvību, latviešiem lika kardināli mainīt savu nodarbošanos. Tagad puiši ar džipiem izvadā pārtiku un citas preces uz nelaimē cietušajiem ciematiem, bet Lauma koordinē viņu darbību. Zemestrīces laikā viņa bija ēkā, kas atradās tālāk no nelaimes epicentra.

Lauma brīdina, ka zemestrīces postošās ilgtermiņa sekas vēl tikai pieņemsies spēkā. Sevišķi smaga situācija esot vientuļajos lauku ciematiņos, daudzi iznīcināti teju pilnībā.

Sākotnēji latvieši starptautiska projekta ietvaros Nepālā bija plānojuši palikt gadu, taču tagad viņu plāni nav līdz galam skaidri. Iespējams, viņi atgriezīsies mājās maija beigās vai vēlāk. Jaunieši gan akcentē, ka ar viņiem viss ir kārtībā, un briesmas nedraud, taču Nepālai būs nepieciešami gadi vai pat gadu desmiti, lai atkoptos no postošās traģēdijas.

0 Komentāru