Latviete par Meksikā piedzīvoto zemestrīci: Sajūtas bija baisas

1 komentārs
Latviete par Meksikā piedzīvoto zemestrīci: Sajūtas bija baisas
AFP/LETA

Baisas sajūtas, visapkārt satraukums, un neviens īsti nezina, kas notiek. Tā situāciju Mehiko, kad to satricināja 7,1 magnitūdu spēcīgie pazemes grūdieni, raksturo Marta Kaulakāne, kura šobrīd studē Meksikā, piektdien, 22. septembrī, vēsta raidījums “LNT Ziņas”.

“Pirms sākās zemestrīce pilsētā, bija ļoti lieli lieti, upes izgāja no krastiem, satiksme bija apstādināta un tad vēl tā zemestrīce. Diezgan traki. Zemestrīces dienā es biju universitātē, kas ir pilsētas dienvidos. Mēs bijām lekcijā, un mēs reaģējām momentāni, jo bija jau pieredze ar iepriekšējo zemestrīci. Sāka tricināt ēku, un mēs bijām pirmie, kas izskrēja ārā,” stāsta Marta.

Par laimi, universitātes ēkai un Martas dzīvesvietai zemestrīces laikā nekādi bojājumi nav nodarīti. Šobrīd turpinās arī mācību process augstskolā. Taču valstī ieviesti drošības pasākumi, un iedzīvotāji tiek brīdināti, ka zemestrīce var atkārtoties. Trīs mēnešu laikā, kopš Marta atrodas Meksikā, šī bijusi jau otrā zemestrīce.

Marta Kaulakāne
latviete Meksikā

Es pamodos naktī un saņēmu ziņu par drošības pasākumiem, – izslēgt gāzes padeves, atstāt atslēgas durvīs, atstāt visu pie gultas, dokumentus. Tad bija baisa sajūta, un es apjēdzu, ka nevar paredzēt tās zemestrīces.

Marta stāsta, ka joprojām tūkstošiem brīvprātīgo nezaudē cerības drupās atrast izdzīvojušos: “Visi cilvēki paši brīvprātīgi ir sākuši organizēties. Ir grupas, kas ir trenētas un zina, kā rīkoties dabas katastrofu, zemestrīču gadījumos.”

Meksikā otrdien notikušajā zemestrīcē bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 273 cilvēkiem, bet vēl vairāki simti tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. Dabas stihijas skartajā reģionā dzīvo vairāk nekā 20 miljoni cilvēku, tāpēc amatpersonas neizslēdz, ka šī dabas katastrofa bojāgājušo skaita ziņā varētu pārspēt zemestrīci, kas 1985. gadā laupīja tūkstošiem dzīvību.

1 komentārs