1 komentārs
Latviete no evakuācijas pārņemtās Floridas: Ceļi ir pārpildīti, automašīnas vietām nekustas
Foto: EPA / Scanpix

Milzīgi sastrēgumi, – tā piektdien situāciju evakuācijas pārņemtajos Floridas dienvidos no Orlando apraksta Kristīna Soloha, kura tur ieradusies, lai piedalītos konferencē.

”Ceļi ir pārpildīti. Dažos posmos mašīnas ir apstājušās un vairs nekustas. Cilvēki gaida, kad mašīnu straume atkal sāks kustēties uz priekšu,” stāsta Kristīna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

ASV Floridas štatā, kura dienvidos, gatavojoties spēcīgajai viesuļvētrai ”Irma”, evakuācija ir obligāta, palikuši vien tie, kuri spītīgi nevēlas pamest savas mājas. Vētra pašlaik dodas taisnā ceļā gar Kubas ziemeļiem, pārbrāžoties pāri Tērksas un Kaikosas salām, atstājot tās bez elektrības un nopostot namus. Dienvidu Florida ģeogrāfiski ir ļoti nepateicīgs reģions, no kura evakuēties, ceļā no pussalas veidojas milzīgi sastrēgumi.

Taču Kristīne atzīst, ka vairāk uz ziemeļiem pašlaik vēl nekas neliecina par ”Irmas” drīzo viesošanos. ”Skatoties ārā pa logu, nekas vēl neliecina, ka tuvotos vētra. Cilvēki apkārt ir gana mierīgi. Liela rosība vērojama saistībā ar ceļojumu plāniem, katram ir savs stāsts. Cilvēki nomā mašīnas, brauc ar savu auto vai pat iznomā helikopteru.”

Lielākoties evakuācijas ceļi ved pie draugiem vai radiem, tāpat aizņemtas liela daļa viesnīcu, kas atrodas pa ceļam no Floridas uz ASV iekšzemi. “Ļoti daudzi cilvēki brauc uz Atlantu, Džordžijas štatā. Tur lielākā daļa viesnīcu jau ir aizņemtas. Es pati mēģināju rezervēt viesnīcu, bet man acu priekšā visas vietas pazuda, jo cilvēki masveidā dodas uz Atlantu,” stāsta Kristīna.

Līdz šim vētra prasījusi jau vismaz 19 cilvēku dzīvības, taču šis skaits varētu palielināties. Kā “LNT Ziņām” stāsta Kristīna, Floridas iedzīvotāji tiek stingri brīdināti, ka neevakuējoties pakļauj sevi lielam riskam. “Vietējie mediji uzsver, ka vētras spēks ir gana liels. Cilvēki tiek brīdināti no piekrastes rajoniem evakuēties, ja dzīvo vairāk iekšzemē – vienkārši nodrošināties ar krājumiem. Ik pa stundai ir jaunas prognozes.”

ASV Ārkārtas situāciju federālā aģentūra aprēķinājusi, ka dienvidu Floridā elektrībai piekļuves nebūs vēl dienām un līdz pat 100 000 cilvēku var nākties meklēt patvērumu pēc tam, kad viņu mājas vairs nebūs apdzīvojamas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl