Latviete, kura pieredzēja teroraktu Turcijā: Tās bija visur esošas šausmas!

0 Komentāru
Latviete, kura pieredzēja teroraktu Turcijā: Tās bija visur esošas šausmas!
AFP/Scanpix

“Tās bija visur esošas šausmas!” Tā pieredzēto Stambulas Ataturka lidostā LNT Ziņām raksturo latviete Maija Kalniņa.

Viņa bija starp tiem pasažieriem no Latvijas, kuru reiss Stambulas lidostā nolaidās īsu brīdi pirms tam, kad tur notika teroristu uzbrukumi.

Maija Kalniņa stāsta, – terorakts noticis aptuveni 100 metrus no viņas. Tomēr pasažieri ilgi nav varējuši tikt ārā no lidostas un bijuši faktiski iesprostoti un neziņā par savu drošību.

“Kad mēs ieradāmies, izkāpām no lidmašīnas, devāmies pasu punkta virzienā, un drīz pēc tās ieiešanas koridorā cilvēki sāka skriet pretējā virzienā, kliegt, ka ir šaušana un bumbas, sākās diezgan liela panika, visi skrēja katrs uz savu pusi,” stāsta Maija.

“Ar visu to baru devāmies pretējā virzienā, tomēr sapratām, ka tas pretējais virziens ir slēgts, koridors beidzas ar slēgtām durvīm. Tas radīja papildus satraukuma apstākļos, ka cilvēki meklēja vietas, kur paslēpties, bet tur īsti nebija tādas vietas. Tā biedējošākā bija tā ļoti, ļoti lielā neziņa, tāds panikas klusums, pilnīgs klusums, bija atslēgti visi skaļruņi, nebija nekādas ziņas. Mēs redzējām lidostas darbiniekus, kas staigāja apkārt, viņi runāja pa telefoniem vai viņi raudāja daži, jo bija gājuši bojā arī kolēģi. Tās bija tādas visur esošas šausmas. Mēs neredzējām ne policistus, ne drošības dienestu pārstāvjus, kas varētu kaut ko izskaidrot vai dot kādas drošības sajūtas. Tas radīja tādu nospiedošu klusumu starp cilvēkiem, kas negribēja savā starpā sarunāties, pat acīs skatīties. Visi gaidīja, kas būs.”

Atstāt termināli varēja tikai pēc aptuveni divām ar pusi stundām.

“Tas bija diezgan dramatisks moments tieši tā termināla atstāšana, tad varēja redzēt visus tos izmētātos apavus un mantas, asinis un stiklus. Tad saproti, ka tas viss ir tik ļoti, ļoti reāli un tas viss notiek tieši šeit,” atceras Maija.

Kopā ar Maiju Kalniņu bijuši vēl tikai daži Rīgas reisa pasažieri, jo pārējie lidojuši tranzītā un devušies uz citu termināla daļu.

Foto: Terorakts Ataturka lidostā

0 Komentāru