Latviete Briselē: Uz katra stūra ir bruņotie spēki un armijas mašīnas

1 komentārs
Latviete Briselē: Uz katra stūra ir bruņotie spēki un armijas mašīnas
FOTO: LETA

”Briselē ielās ir maz cilvēku, uz katra stūra ir karavīri un bruņu mašīnas,” portālam Skaties.lv pavēstīja Agneta, kura šobrīd atrodas Briselē. 

Agneta bažījas par to, vai netiks atcelts viņas paredzētais reiss uz Latviju, bet, sazinoties ar Lidostu Rīga, portāls Skaties.lv noskaidroja, ka šobrīd visi lidojumi starp Beļģiju un Latviju notiek pēc plāna.

Tikmēr Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) izplatījusi brīdinājumu visiem valstspiederīgajiem, kuri šobrīd atrodas Beļģijā.

Latvijas Ārlietu ministrija iesaka neapmeklēt masu pasākumus – koncertus, seminārus, sporta pasākumus, tūristu iecienītus objektus, tirdzniecības centrus, kā arī atturēties no sabiedriskā transporta lietošanas. Tāpat cilvēki tiek aicināti uzturēt uzlādētus mobilos tālruņus, lai vajadzības gadījumā ir iespējams sazināties.

Jau vēstījām, ka Beļģijas galvaspilsētā Briselē sestdien policija izsludinājusi augstāko terora draudu līmeni, norādot, ka terora draudi ir ”nopietni un tūlītēji”. Cilvēki tiek aicināti nepulcēties publiskās vietās, un ir slēgta metro sistēma.

Beļģijas Iekšlietu ministrijas Krīzes centrs paziņojis, ka pastāv ”nopietni un tūlītēji draudi, kuru novēršanai nepieciešami specifiski pasākumi, kā arī specifiski padomi iedzīvotājiem”.

Cilvēkiem ir ieteikts izvairīties no pulcēšanās publiskās vietās – tādās kā koncerti, sporta pasākumi, lidostas, dzelzceļa stacijas.

Briselē turpina kursēt autobusi, tramvaji un vilcieni, taču drošības spēki pastiprināti pārbauda pasažierus. Papildu drošības pasākumi tiek īstenoti arī valsts lidostās un dzelzceļa stacijās.

1 komentārs