Latviešu pāris Dienvidamerikā ar tandēma velosipēdu nobraukuši jau 3000 kilometru

0 Komentāru
Latviešu pāris Dienvidamerikā ar tandēma velosipēdu nobraukuši jau 3000 kilometru
Foto: ekrānšāviņš no video

Kārlis Bardelis ar draudzeni Lindu turpina savu lielo ceļojumu no Dienvidamerikas austrumu piekrastes uz Austrālijas austrumu piekrasti, lielu daļu maršruta pieveicot uz tandēma velosipēda.

Abi latvieši Dienvidamerikā atrodas kopš janvāra vidus. Šobrīd viņi nobraukuši vienu septīto daļu plānotā maršruta, kas ir aptuveni 21000 km. Smaidīgi un priecīgi ceļotāji nu nonākuši Bolīvijā.

“Kopā esam nobraukuši jau kādus 3000 kilometru. Tas jau ir diezgan gabaliņš, tā kā no Latvijas līdz Spānijai,” stāsta Kārlis.

Dienā vidēji viņi nobrauc 85 kilometrus. Pamatīga slodze ir ne tikai ceļotājiem, bet arī velosipēdam, kas ir apkrauts ar daudz mantām. “Kādi 12 vai 13 mīkstie kā tautā tos sauc, plēstas kameras. Divas riepas esam nomainījuši, jo tās nodilst diezgan ātri,” turpina Kārlis.

Abi ceļotāji nolēmuši nedaudz samazināt tempu un vairāk nodoties apkārtnes baudīšanai un sarunām ar cilvēkiem. “Mēģināsim tos posmus padalīt, lai varam vairāk vietējos iepazīt.”

Kārlis un Linda pabija arī Brazīlijas latviešu ciematā ”Vārpa”. Tur viņi atkal varēja ar citiem sarunāties latviski un sajusties kā mājās pie vietējā Brīvības pieminekļa.

“Tādas sirsnīgas atmiņas mums no ”Vārpas”, tur satiktie cilvēki mūs ļoti labi uzņēma, pabaroja, izguldīja. Milzīgs pārsteigums bija “Vārpas” centrā, ko ieraudzījām, – Brīvības pieminekli ar Mildu, trim zvaigznēm, fantastiska pieminekļa kopija, nezinu, kur vēl tāda pasaulē ir,” stāsta ceļotāji.

Reizēs, kad nav iespējas apciemot kādus iepriekš sarunātus, atsaucīgus cilvēkus, Kārlis un Linda nakšņo teltī vai arī diezgan veiksmīgi izmanto savas skopās portugāļu un spāņu valodas zināšanas, lai lūgtu naktsmājas.

Ceļotāju maršruts turpināsies cauri Bolīvijai, Čīles nostūrim uz Peru pilsētu Limu, tur abi jaunieši kāps laivā un, piestājot dažādās salās, šķērsos Kluso okeānu.

Kamēr Kārlis un Linda ir metušies jaunos piedzīvojumos, Kārļa iepriekšējais ceļojums, šķērsojot Atlantijas okeānu, dzīvo savu dzīvi jau kā veiksmīgs dokumentālais kino. Filma ”Okeāna Saviļņotie” šā mēneša sākumā atzīta par labāko piedzīvojuma kino starptautiskajā okeānam veltīto filmu festivālā ASV, Sanfrancisko. “Šonedēļ e-pastā saņēmu ziņu – paldies par filmu, kaut arī tā bija latviešu valodā ar subtitriem, visa zāle tāpat saprata, smējās, dzīvoja līdzi. Liels prieks, ka piedzīvojums turpina dzīvot savu dzīvi,” atklāj Kārlis.

Arī tagadējo ceļojumu pāri Dienvidamerikai un Klusajam okeānam Kārlis un Linda cenšas iespējami vairāk iemūžināt, lai pēc tam varētu dalīties ar redzēto. “Mums patīk dalīties ar to visu piedzīvoto.”

Ar velo tandēmu abiem ceļotājiem vēl jābrauc 2400 kilometru, jāšķērso Andu kalnus, kas būs pamatīgs pārbaudījums pēc samērā līdzenās Brazīlijas. Kārlis un Linda Austrālijā plāno būt pēc nepilna pusotra gada.

0 Komentāru