Latviešu mamma, kas Londonā audzina trīs meitiņas: Latvija nav gatava aizbraucēju atvasēm

2 komentāri
Latviešu mamma, kas Londonā audzina trīs meitiņas: Latvija nav gatava aizbraucēju atvasēm
Foto: ekrānšāviņš

Kā ir vienai audzināt trīs bērnus svešā valstī, turklāt – ja meitas nemaz nelīdzinās Tev? To uz savas ādas ik dienu izbauda Elīna Garika, kura Londonā jau dzīvo 11 gadus. Tomēr, kas paradoksāli, tur viņa ar meitām jūtas kā savējā. Diemžēl to ne vienmēr var teikt par Latviju. Ar drosmīgo latviešu mammu Londonā tikās Kristīne Žilde-Krēvica.

Elīna ar bērnu tēvu, jamaikieti, iepazinās, strādājot uz kruīza kuģa. Jau tolaik viņas mamma par topošo znotu bija jautājusi, vai viņš ir melns, uz ko Elīna jokojot atbildējusi – nē, brūns!
Jamaikā abi apprecējās un vēlāk pārcēlās uz Londonu, kur pasaulē nākušas visas trīs princesītes – astoņgadīgā Aurēlija, piecgadīgā Gabriela un trīsgadīgā Emīlija. Lieki teikt, mammas vaibstus meiteņu sejiņās grūti sazīmēt.

Attiecības gan tomēr izjuka, un nu Elīna viena audzina savas meitenes. Pārtiek no alimentiem un pabalstiem, jo algot auklīti viens strādājošs vecāks Anglijā nevar atļauties.

Foto:

Abas vecākās meitas pa svētdienām iet latviešu skoliņā un jau no dzimšanas radinātas pie latviešu valodas. Tāda bija arī tēva vēlme. Viņām, galu galā, ir Latvijas pases.
Elīna stāsta, ka ar meitām visu laiku runā latviski, lai gan nu esot tāds vecums, ka savā starpā viņas biežāk pāriet uz angļu valodu. Tomēr, kad vajadzīgs, ar māsu var sarunāties arī latviski.

Aurēlija, Elīnas meita (8 gadi):
Kad runāju ar Gabrielu, skolā brīnās, ko tu tur runā. Mums patīk, ka esam citādākas, jo te nav tik daudz latviešu cilvēki.

Meitenes katru vasaru brauc ciemos pie vecmammas uz Ādažiem. Kad tiekamies, mazākā tur arī ciemojas un abām pārējām uz augustu biļetes jau kabatā. Aurēlija pat piedalījusies Dziesmu un deju svētkos. Tomēr Latvijā bijušas nepatīkamas situācijas, kad uz meitenēm atskatās vai sačukstas. Elīna to visu neņem galvā. Vairāk pārdzīvo viņas mamma.

Londonā nekas tāds nebūtu iedomājams. Te visi pieraduši pie dažādības. Gadījušies vien kuriozi, kad pie spēļu laukumiņa garāmgājēji satraucas, ka bērni atstāti bez pieskatīšanas, lai gan Elīna ir turpat līdzās. Viņu nenotur par mammu.

Elīna Garika, vientuļā māte:
Kad atbraucam uz Latviju, braucam kā tūristi. Latvijā nekas vairs negaida, tikai draugi un ģimene. Darba te nav. Gribētos uz mājām, bet nav iespējas braukt atpakaļ… Un, kad esi ceļojis, aizbraucot atpakaļ… Negribu teikt, ka ir sliktāk, bet savādāk. Tas, ko cilvēki saka, kā uzvedas. Pavisam savādāk.

Video:

2 komentāri