46 komentāri

Pamest Latviju, lai dotos ātrā peļņā uz Lielbritāniju vai arī lai tur emigrētu jaunas, daudz turīgākas dzīves sākšanai līdz ar Lielbritānijas reformēto, jauno īpašo statusu Eiropas Savienībā (ES), vairs var nebūt tik viegli. Tas būtiski ietekmēs arī tur jau dzīvojošos latviešu imigrantus, tostarp iebraucējus ar bērniem.

Latviešu imigranti Lielbritānijā saņem bērnu pabalstus pat tad, ja bērns palicis dzīvot Latvijā. Summa – 82 mārciņas jeb 104 eiro mēnesī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Britu premjers panācis kardinālas izmaiņas. Turpmāk bērnu pabalstu maksās tādā summā, kādu imigrants saņemtu savā izcelsmes valstī. Latvieši tad saņemtu tikai 8,5 mārciņas mēnesī, jo tas būtu pielīdzināts 11 eiro bērnu pabalstam Latvijā. Tātad samazinājums astoņas reizes, tā liecina LNT Ziņu aprēķini.

Foto

Visi Latvijas un citu dalībvalstu imigranti, kas brauks dzīvot uz Lielbritāniju pēc reformu stāšanās spēkā, nevarēs saņemt pabalstus, kamēr nebūs nostrādājuši 4 gadus.

Līdz šim britu minimālās un zemo algu saņēmēji varēja katru mēnesi iegūt valsts piemaksas jeb tā saukto working-tax credit. No jauna iebraucošajiem imigrantiem arī šis labums vairs nepienāksies 4 gadu garumā.

Visticamāk, tikpat ilgi latviešu iebraucējiem vairs nepiešķirs arī pašvaldības mājokļus ar pazemināto īres maksu. Spaldingas pilsētā bāzētā latviešu juridisko un pabalstu konsultāciju centra vadītāja Laima Brencs stāsta, – daļa latviešu imigrantu ir ļoti satraukti.

Britu presē tiek prognozēts, – lai paspētu bez problēmām iekļūt sapņu zemē, vēl pirms referenduma par izstāšanos no ES Lielbritānijā gaidāms ierodamies ārkārtīgi milzīgs imigrantu skaits no Savienības dalībvalstīm. Mančestras latviešu biedrības vadītāja Dzidra Nora, viņa arī Mančestras domes deputāte no Leiboristu partijas, vērtē – latviešiem Lielbritānijā vēl lielākas bažas tomēr sagādā jūnijā gaidāmā referenduma sekas.

Latviešu imigrantu konsultāciju centra vadītāja skaidro, – pēdējās nedēļās būtiski augusi interese par rezidenta statusa nokārtošanu Lielbritānijā.

Tas būtu kā garants neizraidīšanai no Lielbritānijas, ja gadījumā notiek izstāšanās no Savienības. Rezidenta statusam var pieteikties tikai pēc pieciem tur nodzīvotiem gadiem.

Tāpat tiek spekulēts, ka izstāšanās gadījumā smagas sekas izjustu studēt gribētāji. Latviešiem britu universitātēs vairs nebūtu tāda pati maksa kā britiem. Tad jau summa kā trešo valstu pilsoņiem.

Piemēram, līdzšinējo 8 tūkstošu mārciņu vietā nu būtu vidēji 16 tūkstoši par vienu mācību gadu.

Video

TOP komentāri

 • Lija Baha-Kaufmane
  +12 +12 0

  Lija Baha-Kaufmane

  absoluuti godiigi gan par beernu naudaam, gan pareejiem pabalstiem..cilveeki seit VAR samekleet pilnas slodzes darbus...Lv kaadam piemaksaa par to, ka darba stundas nesanaak??..un beernu nauda - beerniem ir jaadziivo kopaa ar vecaakiem...UK grib, lai sii beernu nauda arii tiktu izteereta seit - uz vietas..nevis paarsuutiita uz citu valsti..man subjektiivais viedoklis - atkal kaarteejaa panika pirms veel nenotikusiem groziijumiem..kad tas viss staasies spekaa...un buus skaidri zinaams..kas un kaa buus..tad arii zinasim..kas mainiisies..es personiigi neredzu iemeslu panikai..iipasi tiem,kuri seit esam jau ilgus gadus..
 • Alise Jankovska
  +9 +8 -1

  Alise Jankovska

  Vai tas attiecas arī uz tiem bērniņiem, kas dzinuši UK? Esmu te jau vairāk kā 7 gadus, bet neesmu kāsusi valsti vai kā savādāk. Strādāju smagu darbu lai nopelnītu un uzturētu sevi. 4 mēnešus atpakaļ piedzima dēliņš, kurš patiesību sakot ir pelnījis tādu pašu pabalstu kā angļu bērni. Tie kas te raksta ka tā arī vajag visu samazināt un nogriezt vai nu nav bijuši UK vai nu vienkārši nekad tur nav strādājuši. Pirmkārt darbs te ir daudz smagāks priekš sievietēm nekā Latvijā, otrkārt angļiem patiesībā vajadzētu stāvēt klusu, jo viņu valsts vienkārši "noburbulētu" bez imigrantiem no Eiropas, jo angļi RETI strādā fabrikās un noliktavās. Treškārt protams piekrītu tam ka jānostrādā te kā minimums 4 gadi lai saņemtu tādus pabalstus. Sagribējās te tagad atbraukt un neko nedarīt.
 • Strādājošs
  +6 +6 0

  Strādājošs

  Nu tad beidzot,zinu daudzus,kuri uz to vien dzīvo,nodēvē sevi par vientuļo māmiņu,saņem visus iespējamos pabalstus nestrādājot vairāk ka 16 stundas nedēļa,murgs,kauns par latviešiem,strādāt vajag nevis kāst valsti

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl