Latvieši Lielbritānijā: tik naidīga attieksme līdz šim nav pieredzēta

39 komentāri

Referendums par izstāšanās no Eiropas Savienības ir būtiski iedragājis sabiedrības saliedētību un iedrošinājis angļus publiski vērsties pret imigrantiem no Savienības dalībvalstīm. Naida noziegumi tiek vērsti arī pret iebraucēju bērniem.

Klajš rasisms, ksenofobija, naida runa un bailes, – pēc uzvaras referendumā tagad pēkšņi Anglijā jau ikdienišķi ielā, sabiedriskajā transportā, restorānos, darbavietās un pat skolās tiek teikts svešiniekiem – krāmē mantas un pazūdi. Imigrantu pārdzīvojumi ir tik apjomīgi, ka izveidota pat speciāla domubiedru grupa Facebook.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc referenduma daļa britu cerēja, ka robežas tiks slēgtas nekavējoties un tiks uzsākta iebraucēju sūtīšana atpakaļ. Anglijas pilsētas Spaldingas konsultāciju un tulkošanas biroja vadītāja, kas ikdienā palīdz latviešu imigrantiem, vērtē – referendums angļiem ir devis iluzoru visatļautības sajūtu izturēties publiski nicinoši.

Video

“Man uz raudienu velk. Tādi komentāri kā – pako savas somas un brauc atpakaļ, no kurienes esi nācis. Pat kolēģi, ar kuriem esam bijuši gadiem ilgi draudzīgi, atļaujas pateikt – nu, tu jau pabeidzi krāmēt somu?” teic konsultāciju un tulkošanas biroja vadītāja Spaldingā Laima Brencs.

Šajā konsultāciju un tulkošanas birojā visas šīs dienas pēc referenduma tiek saņemti palīgā saucieni no latviešiem, kuri cieš no angļu kaimiņu naida runas. Netiek šķiroti pat bērni.

“Viņi saka – pazūdiet no ielas, ejiet krāmēt mantas, jūs tūlīt deportēs. Pats fakts, ka bērnu aizdzen no ielas, sētas, kur viņi parasti spēlējas. Tās ir viņu mājas, viņi te ir piedzimuši,” teic Brencs.

Naida noziegumu tik lielu pieaugumu Lielbritānijā dzīvojošie imigranti no Austrumeiropas piedzīvo pirmo reizi.

“Viņi jau uz mums skatās šķībi. Vismaz es pats personīgi neesmu saskāries – davai, lasies mājās, ko tu te meklē. Vakar vienai meitenei, kura pa pilsētu gāja ar kreklu ar uzrakstu Latvija, kāds anglis pēkšņi sācis “braukt virsū”,” stāsta Bostonas iedzīvotājs Mairis Alksnītis.

Šā brīža emocionālā spriedze biedē Jorkšīras novadā dzīvojošo latvieti Ilonu.

“Man to būtu ļoti sāpīgi dzirdēt, jo man ir mazi bērni. Es gribētu praktisko informāciju zināt, kur man vērsties, ko man darīt, vai mēs varam vērsties vēstniecībā, vai ir kāds telefons. Tas ir pašaizsardzības jautājums, lai es varētu sevi un savu ģimeni aizsargāt,” norāda Ilona.

Naida runa Lielbritānijā ir sodāms noziegums, tāpēc visiem tiek ieteikts vērsties ar iesniegumu britu policijā. Sevišķi cietuši poļu viesstrādnieki. Daļai pastkastītēs samesti speciāli nodrukāti teksti – brauciet prom žurkas, tāpēc Londonā ir vardarbīgi piekauti poļi. Reaģējusi jau ir Polijas vēstniecība Lielbritānijā, kas britu policijai lūdz steidzamības kārtā rīkoties pirms šī nepatika nav pāraugusi vēl lielākos fiziskos uzbrukumos.

Foto:Apvienotā Karaliste Brexit trakumā

TOP komentāri

 • ...
  +12 +11 -1

  ...

  Ko jūs mīļie tautieši esiet iedomājušies esot svešumā, ka jūs tur cienīs un mīlēs tikai tāpēc, ka esat tur gadiem dzīvojuši un strādājuši..., tā nekad nebūs, neesat naivi. Ir teiciens, jūties kā mājās, bet neaizmirsti, kad esi ciemos! Manuprāt, mūsu tautieši, kas tur dzīvo gadiem, ir aizmirsuši, kas ir viņu mājās. Un pareizi vien ir, ka vietējie iedzīvotāji, to atgādina. Nevienam nepatīk, ja viņu mājās ciemiņi uzkavējās pa ilgu, vai nedod dies, sāk tur dzīvot nevienam neko neprasot. Atcerieties tautieši, kas esat svešumā, neatkarīgi kurā valstī, lai cik gadus arī jūs tur būtu nodzīvojuši, kaut 25, jūs vienalga esat emigranti vietējo acīs. Un tas, ka vietējais tevi uz ielas sveicina un runājās ar tevi, nenozīmē, ka viņš ir priecīgs, ka tu tur esi.
 • Līva
  +11 +11 0

  Līva

  Bet,ja Tu,mīļais,jau reizi esi uzspļāvis savai īstajai tēvzemei,Tev pie kājām globuss,vari kātot uz citām mājām,kur labāk maksā.Veidenbaums rakstīja,Ēj un dzenies tik pēc naudas,krāp un blēdij cik tik jaudas...Mēs taču arī nemīlam migrantus,kāpēc lai mīlētu mūs?
 • viesis

  viesis

  Imigrants arii peec 50 gadiem paliek imigrants. Taada ir ruugtaa dziives iisteniiba, lai arii kaa dazhiem to negribeetos dzirdeet. Katram jaakalj savu laimi savaa teevuzemee.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl