Latkovskis: Par nevakcinēto pandēmiju atbildība jāuzņemas partijām, kas joprojām iebilst pret vakcinēšanos

0 Komentāru
Latkovskis: Par nevakcinēto pandēmiju atbildība jāuzņemas partijām, kas joprojām iebilst pret vakcinēšanos
EGONS ANSBERGS, F64

Pašlaik ir pret Covid-19 nevakcinēto pandēmija, par ko atbildība jāuzņemas partijām, kas joprojām iebilst pret vakcinēšanos, pauda “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Politiķis kritiski norādīja, ka attiecīgās partijas, kuras iebilst pret vakcinēšanos, joprojām māna cilvēkus, izplatot nepatiesas ziņas attiecībā uz vakcināciju.

Vaicāts par iespējamu ierobežojumu ieviešanu, Latkovskis uzsvēra, ka īstais risinājums nav “lokdauns”, jo tas būtu tikai īstermiņa risinājums. “Vienīgais un īstais risinājums ir vakcinēšanās,” akcentēja JV frakcijas vadītājs.

Politiķis arī norādīja, ka jautājums, vai ieviest jaunus ierobežojumus, jāizlemj visai valdībai kopā, pieaicinot dažādu jomu ekspertus, lai sapratu, kādu iespaidu ierobežojumi vai “lokdauns” atstātu uz ģimenēm, izglītības iestādēm, ekonomiku, cilvēku un valsts budžeta ienākumiem.

Šādi soļi ir nopietni jāizsver un nav pareizi izmantot pieeju populistiskiem paziņojumiem kaut ko aicinot darīt ātri “vienā rāvienā”, atzīmēja Latkovskis.

Kā ziņots, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pirmdien plānotājā koalīcijas sanāksmē aicina skatīt jautājumu par daudz stingrāku drošības pasākumu ieviešanu, liecina politiķa ieraksts “Twitter”.

Viņš norāda, ka Covid-19 situācija Latvijā turpinājusi strauji pasliktināties arī nedēļas nogalē. Piektdien hospitalizēto skaits pārsniedza 500, bet šodien tas ir jau 585.

Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Jauno ārstu asociācija pieprasījusi valdību nekavējoties rīkoties un ieviest stingrus pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Arī Pārresoru koordinācijas centra koordinētās akadēmiskās vides ekspertu grupa aicina Ministru kabinetu iespējami īsā laikā sagatavot stingru pasākumu kopumu Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Kā ziņots, pie vakcinācijas projekta strādājušais epidemiologs Ņikita Trojanskis sociālajos tīklos paudis, ka Covid-19 pašlaik Latvijā ir nekontrolēti izplatījies, tāpēc reizi mēnesī uz nedēļu vai ilgāk būtu jāievieš stingri “lokdauni”, kas varētu turpināties līdz nākamā gada janvārim.

0 Komentāru