Lasvegasas apšaudē nogalināto skaits pieaudzis līdz 59, bet ievainoti 527 cilvēki

Komentāri
Lasvegasas apšaudē nogalināto skaits pieaudzis līdz 59, bet ievainoti 527 cilvēki
Foto: Reuters

ASV pilsētā Lasvegasā brīvdabas kantrimūzikas festivālā notikušajā apšaudē nogalināto skaits pieaudzis līdz 59, bet ievainoti kopumā 527 cilvēki.

Daudzu ievainoto veselības stāvoklis ir smags, tāpēc bojāgājušo skaits, visticamāk, turpinās palielināties. Tikmēr policija 64 gadus vecā šāvēja Stīvena Padoka mājā atradusi lielu daudzumu ieroču. Lai gan teroristu grupējums ”Daesh” jau uzņēmies atbildību par notikušo, izmeklētāji līdz šim nav atraduši uzbrucēja saistību ar teroristiskām organizācijām.

“Mēs šobrīd pārmeklējam trīs atsevišķas vietas, lai atrastu uzbrucēja saistību ar teroristu grupējumiem – viesnīcu, uzbrukuma vietu un slepkavas māju. Tajā mēs uzgājām vēl 18 šaujamieročus, sprāgstvielas, vairākus tūkstošus munīcijas. Mēs esam atraduši arī personu, no kuras uzbrucējs šos ieročus ir iegādājies. Mēs strādājam, pagaidām plašāku informāciju nevaru sniegt,” citēts Lasvegasas policijas priekšnieks Džozefs Lombardo.

Uz festivālu Lasvegasā bija ieradušies apmēram 40 000 cilvēku, uzbrucējs pats atņēma sev dzīvību, pirms policisti sasniedza viesnīcas 32. stāvu, no kurienes viņš šāva uz festivāla apmeklētājiem. Policija uzskata, ka šāvējs bijis viens. Pagaidām nav zināms, kādi bijuši uzbrucēja motīvi.

Lasi vēl