Lāpot budžeta robus, Kremlis arābiem pārdevis 20% ”Rosņeft” akciju

1 komentārs

Lai lāpītu budžeta robus, Kremlis nolēmis pārdot daļu Krievijas lielākās naftas kompānijas akciju. Par desmit miljardiem eiro notirgoti nepilni 20% uzņēmuma “Rosņeft” akciju.

Pirms dažiem gadiem Krievijas prezidents Vladimirs Putins kompāniju “Rosņeft” uzdeva atzīt par stratēģiski nozīmīgu. Valsts vērtīgāko uzņēmumu sarakstā tā ierindojas otrajā vietā – uzreiz aiz gāzes giganta Gazprom. Tomēr, meklējot līdzekļus rietumu sankciju un naftas cenu krituma radīto budžeta robu lāpīšanai, Kremlim nācies pieņemt sāpīgu lēmumu un daļu “Rosņeft” akciju pārdot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Darījuma rezultātā tagad 19,5%” “Rosņeft” akciju nonākuši Kataras investīciju fonda un izejvielu tirgotāja “Glencore” īpašumā.

Tā ir lielākā privatizācija un lielākais pārdošanas darījums naftas un gāzes sektorā pasaulē 2016. gadā.

Pēc “Rosņeft” vadītāja Igora Sečina teiktā, darījuma organizēšanā līdzdarbojies arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Sarunas notikušas ar vairākiem desmitiem potenciālo pircēju, tostarp bijušas arī Eiropas kompānijas. Vēl jāpiebilst, ka zemās naftas cenas pamatīgi iedragājušas “Rosņeft” peļņas rādītājus. Trešajā ceturksnī tā kritusies par 77%.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl