Lāpot budžeta robus, Kremlis arābiem pārdevis 20% ”Rosņeft” akciju

1 komentārs

Lai lāpītu budžeta robus, Kremlis nolēmis pārdot daļu Krievijas lielākās naftas kompānijas akciju. Par desmit miljardiem eiro notirgoti nepilni 20% uzņēmuma “Rosņeft” akciju.

Pirms dažiem gadiem Krievijas prezidents Vladimirs Putins kompāniju “Rosņeft” uzdeva atzīt par stratēģiski nozīmīgu. Valsts vērtīgāko uzņēmumu sarakstā tā ierindojas otrajā vietā – uzreiz aiz gāzes giganta Gazprom. Tomēr, meklējot līdzekļus rietumu sankciju un naftas cenu krituma radīto budžeta robu lāpīšanai, Kremlim nācies pieņemt sāpīgu lēmumu un daļu “Rosņeft” akciju pārdot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Darījuma rezultātā tagad 19,5%” “Rosņeft” akciju nonākuši Kataras investīciju fonda un izejvielu tirgotāja “Glencore” īpašumā.

Tā ir lielākā privatizācija un lielākais pārdošanas darījums naftas un gāzes sektorā pasaulē 2016. gadā.

Pēc “Rosņeft” vadītāja Igora Sečina teiktā, darījuma organizēšanā līdzdarbojies arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Sarunas notikušas ar vairākiem desmitiem potenciālo pircēju, tostarp bijušas arī Eiropas kompānijas. Vēl jāpiebilst, ka zemās naftas cenas pamatīgi iedragājušas “Rosņeft” peļņas rādītājus. Trešajā ceturksnī tā kritusies par 77%.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl