Komentāri
Laivās un kajakos aktīvisti protestē pret naftas ieguvi Arktikā
Foto: LETA

Simtiem vides aktīvistu, izmantojot laivas un kajakus, Sietlas piekrastē ASV sarīkojuši protesta akciju pret koncerna Shell plāniem atsākt naftas ieguvi Arktikā.

Sietlas ostā jau nogādāta pirmā naftas ieguves platforma un drīzumā tur plānots nogādāt vēl vienu, lai pēc tam tās pārvietotu uz Čukču jūru pie Aļaskas, kur koncerns Shell saņēmis atļauju iegūt naftu.

Kopš 2012. gada naftas ieguve Arktikā ir  pārtraukta un vides aktīvisti uzstāj, ka urbšanas aizliegumam jāpaliek spēkā. Protestētāji uzskata, ka naftas urbumi Arktikā rada ekoloģiskās katastrofas draudus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl