83 komentāri
Laiks, ko cilvēki pavada ceļā UZ un NO darba, tiks ieskaitīts darba laikā, lemj ES tiesa
Foto: LETA

Laiks, ko cilvēki pavada ceļā uz un no darba turpmāk tiks ieskaitīts darba laikā, tā lēmusi Eiropas Savienības tiesa.

Tiek prognozēts, ka tiesas lēmumam būs ļoti liela ietekme, jo tūkstošiem darba devēju šo laiku neuzskata par darbu. Tas nozīmē, ka daudzi uzņēmumi turpmāk pārkāps Eiropas Savienības regulas, ja viņi neieviesīs nepieciešamos uzlabojumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiek prognozēts, ka visdrīzāk darba devēji centīsies pārplānot darbinieku darba laiku. Īpaši tas attieksies, piemēram, uz sociālajiem darbiniekiem, gāzes iekārtu montieriem un pārdošanas speciālistiem, jo darba devējam būs jāplāno, lai viņu pirmais un pēdējais klients būtu maksimāli tuvāk mājām.

Foto

Tiesas lēmums izriet no lietas Spānijā, kur skatīja prasību pret uzņēmumu, kas ievieš drošības iekārtas. Kompānija pirms četriem gadiem bija spiesta slēgt vairākus reģionālos birojus, jo darbiniekiem līdz klientiem bija jāmēro garš ceļš.

TOP komentāri

 • Kā var nesaprast
  +62 +58 -4

  Kā var nesaprast

  Izskatās, ka tiešām tikai retais saprot šīs idejas BŪTĪBU, un, kā jau latviešiem pieklājas, sāk uzreiz čīkstēt un uzburt melnos nākotnes scenārijus. JĀSAPROT - cilvēkiem, kam ir normēts darba laiks un noteikta vieta, kur viņš strādā, nekas jau nemainās. Viņam 9:00 ir jābūt darba'un 17:00 jādodas mājās. Cik ilgi viņš brauc uz un no darba, tā nav neviena darīšana. Kaut 5 stundas uz vienu pusi, ja tā grib. tas NAV darba laiks. Bet cilvēkam, kuram maksā, piemēram, par flīžu līmēšanu un saka - rīt tev jābrauc strādāt uz Dobeli. tad lūk, ŠĀDAM cilvēkam darba diena sākas tad, kad viņš iekāpj mašīnā un beidzas tad, kad viņš no tās izkāpj pie savām mājām. Un viņam maksā vienādi gan par stundām, kurās līmē flīzes, gan par stundām, kurās brauc pie stūres. Norvēģijā šāda sistēma, piemēram, ir pašsaprotama. Vienīgi, tas noved pie tā, ka jo nomaļākā vietā tu dzīvo, jo dārgāks tev kļūst jebkāds izbraukuma pakalpojums. Uz tiem, kas brauc no laukiem strādāt regulāru darbu uz Rīgu, šis likums NEATTIECAS.
 • Anna Berestneva
  +19 +15 -4

  Anna Berestneva

  Vai tiesam nemakam lasit- Time spent travelling to and from first and last appointments by workers without a fixed office should be regarded as working time, the European Court of Justice has ruled. Tas ir prieks tiem kuri nestradaa ofisos visu dienu.
 • Lieta C-266/14
  +13 +12 -1

  Lieta C-266/14

  EST secijājums konkrētajā lietā: Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 4. novembra Direktīvas 2003/88/EK par konkrētiem darba laika organizēšanas aspektiem 2. panta 1. punkts ir jāinterpretē tādējādi, ka tādos apstākļos kā pamatlietā laiks, ko mobilie darba ņēmēji, t.i., darba ņēmēji, kuriem nav noteiktas vai pastāvīgas darba vietas, pavada, pārvietojoties no savas dzīvesvietas līdz to pirmajam klientam, kuru ir norādījis to darba devējs, un no to pēdējā klienta, kuru ir norādījis to darba devējs, līdz savai dzīvesvietai, ir uzskatāms par “darba laiku” iepriekš minētās tiesību normas izpratnē.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl