Laikraksts: Krievija ”Zapad” mācību laikā trenējusi Baltijas valstu sagrābšanu

1 komentārs
Laikraksts: Krievija ”Zapad” mācību laikā trenējusi Baltijas valstu sagrābšanu
Foto: Ria Novosti

Krievijas pēdējā laika lielākie militārie manevri “Zapad” nebija ne pretterorisma, ne arī tikai uz aizsardzību orientētas mācības, bet gan spēku pārbaude plaša mēroga konvencionālam karam pret NATO Eiropā un Baltijas valstu sagrābšanai. Tā vēsta respektablais Vācijas laikraksts “Bild”, atsaucoties uz diviem anonīmiem kādas Rietumvalsts izlūkdienesta ekspertiem.

“Bild” avoti norāda, ka mācībās izmēģināta Baltijas valstu un Baltkrievijas sagrābšana, kā arī “šoka kampaņa” pret tādām valstīm kā Vācija, Nīderlande, Polija un Norvēģija, kā arī NATO neietilpstošo Somiju un Zviedriju.

Abi avoti atklāja, ka Baltijas valstis no Krievijas puses tiekot uzskatītas par NATO “ievainojamības reģionu” un, lai to īstenotu, ātri vajadzētu veikt operāciju Suvalku koridorā,” lai nogrieztu Poliju un citas NATO valstis no Lietuvas, liedzot palīgspēku nosūtīšanu.

Tieši šādu manevru Krievija trenējusi, mācības īstenojot 40 kilometrus garā joslā Baltkrievijas teritorijā, kas realitātē atbilst koridoram starp Lietuvu un Poliju. “Bild” ziņo, ka Krievija mācībās arī apguva “lidlauku un ostu sagrābšanu un neitralizēšanu Baltijas valstīs, lai no citām NATO valstīm nevarētu ierasties palīgspēki”.

Pēc laikraksta intervēto avotu teiktā, ja izceltos īsts karš starp NATO un Krieviju, uzbrukumu varētu piedzīvot arī Zviedrija un Somija. Arī šie uzbrukumi tikuši imitēti septembrī notikušajās mācībās.