51 komentārs

Latviešu imigrantu Lielbritānijā parazitēšanai uz britu sociālajiem pabalstiem un došanās bezmaksas veselības tūrismā reizi pa visām reizēm jāliek trekns punkts, – šodien ļoti vēsturiskā runā teicis britu premjers Deivids Kamerons. Tas bija ilgi plānots politikas piedāvājums, lai samazinātu imigrantu no jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm skaitu.

Nebaidoties būt nosauktam par rasistu, Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons ir skaidri pateicis – imigrantu no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Rumānijas un Bulgārijas ir biedējoši daudz. Kamerons saprot, ka Lielbritānijai neizdosies panākt brīvā darbaspēka kustības Eiropas Savienībā ierobežošanu un robežas nevarēs aizvērt. Tāpēc sola padarīt imigrantu ikdienu maksimāli nepatīkamu, nepievilcīgu, lai nebūtu vispār vēlmes pārcelties uz Apvienoto Karalisti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kamerons pateicis, – imigrantiem no Eiropas Savienības tiks atņemti pilnīgi visi pabalsti, kas iebraucēju dzīves kvalitāti kardināli pasliktinās un iekļaus iespēju pat piespiedu kārtā deportēt atpakaļ uz Latviju. Tiks pārtraukts izmaksāt piemaksas pie zemajām algām jeb tā saukto tax credit, ko šobrīd saņem lielākā daļa latviešu, un vidēji tās ir 200 mārciņas mēnesī. Sāpīgs trieciens arī mājokļu ieguvē, jo imigrantiem ne tikai atņems tiesības iegūt sociālo mājokli, kuros līdz šim dzīvo ļoti daudz latviešu, bet pārtrauks maksāt arī īres pabalstu. Britu politiķi sola pārtraukt maksāt arī bērnu pabalstus, kas līdz šim imigrantu ģimenēm atviegloja iztiku. Vēl sāpīgāks trieciens būs Lielbritānijā darbu zaudējušajiem iebraucējiem. Ja viņi nebūs nostrādājuši vismaz 4 gadus, tad bezdarbnieka pabalsts nepienāksies vispār.

”Eiropas Savienības migrantiem būs jāatrod darbs, pirms viņi te brauks. Britu nodokļu maksātājiem nav viņi jāuztur, ja viņi pēc ierašanās šeit nespēj atrast darbu. Ja pat viņi atradīs darbu, viņi nesaņems nevienu pabalstu vai sociālo mājokli, pirms nebūs te nostrādājuši 4 gadus. Jā, šīs ir radikālas reformas, bet tās ir saprātīgas un godīgas. Un britiem ir jāapzinās, ka šīs sociālās sistēmas reformas mērķis ir mazināt Eiropas Savienības imigrantu pieplūdumu, tas ir galvenais uzstādījums, par ko centīšos pārliecināt Briseli. Esmu pārliecināts, tas viss ļoti būtiski samazinās imigrantus skaitu Apvienotajā Karalistē,”  paziņojis Kamerons.

Turklāt, ja latvietis būs bez darba 6 mēnešus, britu varas iestādēm būs tiesības šo imigrantu piespiedu kārtā deportēt atpakaļ uz Latviju. Šī bija diena, kad premjers Deivids Kamerons pirmo reizi tik ļoti asi vērsās pret iebraucējiem. Piedāvātās reformas ir tik drastiskas, ka daži komentētāji tās paguvuši nosaukt par šokējoši rasistiskām.

Taču Deividam Kameronam tas ir karjeras jautājums. Viņš saprot, – ja šīs reformas neīstenos, viņa vēlētājs nākamgad nobalsos par arvien lielāku popularitāti iegūstošo galēji labējo un pret imigrantiem noskaņoto Apvienotās Karalistes Neatkarības partiju jeb UKIP, un tad Kameronam vairs nebūs cerību turpināt premjera amatu. Viņš iet uz visu banku – ja Eiropas Savienība iebildīs, tad Kamerons ar pilnu sparu aicinās britus pēc diviem gadiem notiekošajā referendumā izstāties no Eiropas Savienības. Un tad jau imigrantiem no Austrumeiropas, tostarp Latvijas, robeža uz britu salām būs slēgta pavisam.

Eiropas Komisija aicinājusi Lielbritānijas priekšlikumus vērtēt bez drāmas un saasinātām emocijām, atzīstot, ka nacionālajām valdībām ir tiesības cīnīties pret sociālās sistēmas ļaunprātīgu izmantošanu, taču vai tieši tā, kā to piedāvā briti, diskusijas vēl sekos. Tikmēr Eiropas Politikas Centrs atzinis, – piekļuve sociālajiem pabalstiem tikai pēc 4 Lielbritānijā nodzīvotiem gadiem ir Eiropas Savienības līguma pamatīga kropļošana, un tad jau 27 dalībvalstīm vajadzētu balsot par izmaiņām šajā līgumā.

TOP komentāri

 • dina
  +1 +1 0

  dina

  malacis kam nepatik lai vacas atpakal uz lv un strada pa kapeikam kamer acis no bada sprakst ara
 • Lola
  +1 +1 0

  Lola

  Vienkārši šokē daudzi komentāri!!!! Mēs dzīvojam svešā valstī (UK) un nekad nebūsim vienlīdzīgi ar angļiem. Ir jāciena viņu viedoklis! Un jaunu likumu pieņemšana kārtējo reizi liecina par to, ka šajā valstī viss ir OK! Ja būtu savādāk mēs šeit nedzīvotu un nestrādātu. No Latvijas tak jūs kaut kāda iemesla pēc aizmukāt?, Kāpēc savā valstī (LV) netaisijāt piketus un bada streikus???? - kad valdība ņēma nost pensijas, pabalstus, algas pazemināja un iegrūda valsti purvā, no kura līdz šim netiek ārā. Normāls cilvēks jaunos likumus uztvers pašsaprotami, bet liekēži (ne tikai latvieši, bet visi ES iebraucēji) kritīs panikā :)!!!! un meklēs citu siltu vietiņu.....
 • Janka
  +1 +1 0

  Janka

  jauztaisa dumpis un visiem immigrantiem kurus sis ska 1 nedelu jaizlaiz darbs paskatisimies kas notiks tad !?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl