Komentāri
Lai protestētu pret Krievijas embargo, Amsterdamā rīkos tomātu kaujas
FOTO: SCANPIX

Aptuveni divi tūkstoši cilvēku Amsterdamā plāno piedalīties tomātu kaujā. Pasākuma organizatori norāda, ka tādā veidā cilvēki protestēs pret Krievijas noteikto pārtikas importa aizliegumu.

“Mēs vēlamies atbalstīt Nīderlandes lauksaimniekus, kurus skāris Krievijas importa aizliegums, pērkot viņu tomātus un sarīkojot kauju 14. septembrī. Protesta laikā plānojam izmantot apmēram 10 tonnas tomātu,” paskaidroja pasākuma organizētājs Jūps Verbunts.

Tomātu kaujai paredzētie tomāti ir atzīti par ēšanai nederīgiem. Organizatori saņēmuši atļauju protesta rīkošanai arī no atbildīgajām amatpersonām.

Krievija atbildot uz ES un ASV noteiktajām sankcijām pagājušajā mēnesī noteica pārtikas produktu, gaļas, augļu, dārzeņu, zivju un piena importa aizliegumu no Eiropas Savienības, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas.

 

 

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl