Komentāri
Lai apklusinātu Donbasā bojā gājušo Krievijas karavīru ģimenes, tām samaksātas lielas naudas summas
Foto: AFP/LETA

Ukrainā kritušo Krievijas karavīru ģimenēm par klusēšanu samaksāti trīs miljoni Krievijas rubļu jeb aptuveni 48 tūkstoši eiro – Krievijas opozicionārs Iļja Jašins atklājis detaļas par nogalinātā politiķa, Kremļa opozicionāra Borisa Ņemcova gatavoto ziņojumu par Krievijas lomu karā Ukrainā.

I. Jašins paziņojis, ka visu B. Ņemcova ziņojumu plānots publiskot aprīlī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patlaban atklāts, ja ziņojums balstās bojā gājušo Krievijas karavīru radinieku sniegtajā informācijā. Janvāra beigās kritušo karavīru tuvinieki bija vērsušies pēc palīdzības pie B. Ņemcova, jo Krievijas valsts viņiem nebija izmaksājusi kompensācijas. Vēlāk Maskava radiniekiem apmaiņā pret naudu – trīs miljoniem Krievija rubļu – likusi parakstīt dokumentu, kurā viņi apņēmušies neizpaust ziņas par notikušo.

Radinieki esot B. Ņemcovam stāstījuši, ka Krievijas karavīru masveida bojā eja Ukrainā notika divos piegājienos – pērnā gada vasarā un šā gada janvārī un februārī. Krievijas amatpersonas esot paudušas, ka Ukrainā karavīri bija ieradušies savu atvaļinājumu laikā.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka B. Ņemcova līdzgaitniece Olga Šorina jau iepriekš raidsabiedrībai Reuters atklājusi, ka dienu, pirms viņš tika nogalināts, abi esot apsprieduši ziņojumu, ko viņš gatavoja par Krievijas valsts karavīru dalību Ukrainas kaujās. Aizdomās par to, ka viņu noklausās, B. Ņemcovs paņēmis rokā pildspalvu un uz lapas sācis pierakstīt faktus. Saskaņā ar O. Šorinas sacīto B. Ņemcovu uzrunājuši vairāki desantnieki no Ivanovas. Viņi atklājuši daudzus faktus, par kuriem paši publiski runāt baidoties.

Februāra beigās Maskavā tika nošauts viens no redzamākajiem Krievijas opozīcijas, Putina un Kremļa politikas kritiķiem Boriss Ņemcovs. Boriss Ņemcovs nošauts brīdī, kad pastaigājies ar kādu sievieti uz tilta Boļšoj kammenij  (Большой Каменный мост).

Lasi vēl