Labdarības pasākuma laikā ar nazi smagi savainots Gdaņskas mērs

0 Komentāru
Labdarības pasākuma laikā ar nazi smagi savainots Gdaņskas mērs
REUTERS/SCANPIX

Poliju satricinājis šokējošs incidents labdarības pasākumā. Brīdi pēc tam, kad uzrunu sanākušajiem teica Gdaņskas mērs, kāds vīrietis uzkāpa uz skatuves un viņu sadūra vēderā.

Pašvaldības vadītājs Pāvels Adamovičs pašlaik nopietnā stāvoklī atgūstas slimnīcā. Uzbrucējs notikuma vietā tika nekavējoties aizturēts. 27 gadus vecajam vīrietim ir krimināla pagātne un pastrādājot noziegumu, viņš kliedza, ka pilsētas mēra kādreizējā partija viņu nepatiesi apsūdzējusi kādā noziegumā, par ko viņš nokļuvis aiz restēm.

“Uzbrucējs staigāja apkārt pa skatuvi, viņš labajā rokā turēja nazi. Viņš kliedza, ka piecus gadus pavadījis ieslodzījumā bez pamata, pateicoties mēra bijušajai partijai. Mana meita teica, lai skrienam prom, jo vīrietim bija nazis,” stāsta aculieciniece Joanna Pogozeļska.

Uzbrukums notika vērienīgā Ziemassvētku orķestra labdarības pasākumā, kurā tiek vākta nauda bērnu slimnīcām. Pašlaik notiek izmeklēšana par to, kā uzbrucējs varēja nokļūt tik tuvu mēram uz skatuves. “Mēs zinām, ka vīrietim bija kartīte, uz kuras rakstīts “Mediji”. Tuvākajās stundās mēs noskaidrosim, kā viņš pie tādas tika un vai viņš to izmantoja, lai iekļūtu pasākumā,” norāda Gdaņskas policijas departamenta pārstāve Karina Kaminska.

Polijas prezidents Andžejs Duda vēlāk tviterī paziņoja, ka Adamovičs atrodas ļoti grūtā situācijā, tomēr visi cer uz viņa atlabšanu.

0 Komentāru