Laba ziņa! ASV piedzimis apdraudētas degunradža sugas mazulis

Komentāri

Sandjego zooloģiskais dārzs ASV pasauli iepazīstinājis ar Kiangu – trīs dienas veco degunradžu meiteni, kas 24 hektāru plašajā zoodārza Safari parkā dzīvo kopā ar mammu Keisiju.

Degunradža mazulis piedzimis nebrīvē, un katra šo dzīvnieku mazuļa nākšana pasaulē tiek īpaši gaidīta, jo savvaļā degunradži ir apdraudēta suga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Dzīvnieku aprūpētāji stāsta, ka gan mamma, gan degunradžu mazulīte jūtas labi. Keisijai šis ir otrais mazulis, un viņa par to ļoti labi rūpējas.

Jaundzimušais degunradzēns sver aptuveni 55 kilogramus. Gada laikā viņa ik mēnesi svarā pieņemsies par aptuveni vēl 50 kilogramiem. Savukārt, kad trīs gadu vecumā būs pieaugusi, Kianga svērs ap divām tonnām.

Kianga pārstāv dienvidu balto degunradžu pasugu, kas ir apdraudēta. Tiek lēsts, ka savvaļā dzīvo apmēram 18 tūkstoši šādu degunradžu. Vairāk nekā 80% no tiem dzīvo Dienvidāfrikā, kur novērojama tendence strauji palielināties malumedniecībai.

Kaut arī degunradža ragu tirdzniecība kopš 1977. gada ir pretlikumīga, ir valstis, jo īpaši Āzijā, kur ragi joprojām ir ļoti pieprasīti. Tie tiek izmantoti tradicionālajā medicīnā un tiek uzskatīti arī par bagātības simbolu.

Skaties video:

Lasi vēl