Kura ir pasaulē garākā čūska? ASV rekordistu apdraud kāda malaiziete

1 komentārs
Kura ir pasaulē garākā čūska? ASV rekordistu apdraud kāda malaiziete
Ah Wei (Yew Qun) 玮n群/Flickr

Līdzšinējās garākās čūskas rekords pasaulē ir apdraudēts. Malaizijā atrasts pitons, kurš ir teju astoņus metrus garš un par 90 kilogramiem smagāks nekā līdzšinējais rekordists.

Tuvu astoņiem metriem garais pitons Malaizijā tika noķers pirms vairākām dienām, kad no kāda ciemata netālu strādājošie būvlaukuma darbinieki to atraduši, laiski guļot koku ēnā. Uzreiz tika izsauktas vietējās varasiestādes, kuras kopā ar ārkārtas palīdzības dienestu to pārvietojušas uz daudz drošāku vietu, kur tas nevienu vairs netraucēs, kā arī neapdraudēs.

Tiek pieļauts, ka šī Malaizijā atrastā čūska varētu būt lielāka par pašreizējo rekorda īpašnieci – kādu ASV Kanzasas štatā dzīvojošu pitonu. Tas ir 7,67 metrus garš un sver 158 kilogramus. Tikmēr Malaizijā atrastā pitona svars ir par 90 kilogramiem smagāks, sasniedzot 250 kilogramus. Vienīgais jautājumus, kurš vēl nav oficiāli apstiprināts, ir par čūskas garumu, kurš tiek lēsts tuvu 8ņiem metriem.

Lai varētu runāt par jaunu Ginesa rekordu vispirms šīs organizācijas pārstāvjiem nepieciešams veikt mērījumus, lai gūtu apstiprinājumu, iespējams, jaunam garākās čūskas rekordam pasaulē.