Kuģis, kas martā nobloķēja Suecas kanālu, mēģina to šķērsot vēlreiz

1 komentārs
Kuģis, kas martā nobloķēja Suecas kanālu, mēģina to šķērsot vēlreiz
REUTERS/SCANPIX

Milzīgais konteinerkuģis “Ever Given”, kas šī gada martā uz sešām dienām nobloķēja Suecas kanālu, 20.augustā to sekmīgi šķērsojis.

Kuģis bija ceļā no Apvienotās Karalistes uz Ķīnu un šķersoja kanālu, tāpat tas izdevās arī 26 kuģu konvojas, kas kuģoja no Vidusjūras uz Sarkano jūru, teikts Suecas kanāla pārvaldes ziņojumā. Vēl 36 kuģi dienvidiem šķērsoja šo ceļu.

Suecas kanāla pārvaldes darbinieki, kā arī divi velkoņi, pavadīja “Ever Given” visa brauciena laikā cauri kanālam.

Viens no pasaules lielākajiem konteinerkuģiem 23.martā lielā vēja dēļ iestrēga kanālā, apturot satiksmi abos virzienos un traucējot globālo tirdzniecību. Aptuveni 15% no pasaules tirdzniecības norisinās caur Suecas kanālu, jo tas ir īsākais ceļš starp Eiropu un Āziju.

Jau ziņots, ar Panamas karogu kuģojošais 400 metrus garais un 59 metrus platais kuģis ”Ever Given”, kura operators ir Taivānas kompānija ”Evergreen Marine”, 23.martā sliktos laikapstākļos sagriezās sāniski un iestrēga, pilnībā apturot kuģošanu Suecas kanālā.

29.martā kuģi izdevās novilkt no sēkļa. Pēc tam kuģis tika arestēts ezerā, kas nošķir kanāla ziemeļu un dienvidu daļas.

Ēģiptes varasiestādes arestu ”Ever Given” noteica aprīlī un ”Shoei Kisen Kaisha” pieprasīja kompensāciju 916 miljonu dolāru apmērā, kas vēlāk tika samazināta līdz 550 miljoniem dolāru.

1 komentārs