Komentāri

Jebkura ASV prezidenta vēlēšanu iznākuma gadījumā ASV ir Latvijas stratēģiskais partneris un tāds arī paliks, šādi vēlēšanas komentēja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Viņaprāt, ir taisnība tiem, kas norāda, ka politika ASV nemainīsies. Nevar viens cilvēks radikāli mainīt to, kas ir iesākts, un to, cik tālu esam aizgājuši vienotā sapratnē par to, kas ir drošība, kas ir cīņa pret terorismu, galvenās vērtības, par ko jācīnās, uzskata Kučinskis.

Viņš arī norādīja, ka Latvija jebkurā gadījumā respektē ASV iedzīvotāju izvēli un mūsu politika no tā netaisās mainīties.

Pēc Kučinska teiktā, to, ka izmaiņas nenotiks, apliecina arī ASV līdzšinējā viceprezidenta Džo Baidena vizīte Latvijā. Tā bijusi arī tāpēc, lai paustu redzējumu, ka vēlēšanu rezultāti ASV politiku nemainīs, un iedotu mums šo sajūtu, jo esam Eiropas pierobežā, un mums tas ir svarīgs jautājums.

Runājot par populisma vilni Eiropā, premjers teica, ka ir vērojama tendence, ka priekšvēlēšanu laiks ir radikāli mainījies – tas, kas neatrastu dzirdīgas ausis pirms gadiem, tagad sasniedz.

Tagad ar radikāliem solījumiem virknē valstu mainās situācija, un to ietekmē arī bēgļu faktors, kas ir liela problēma visai Eiropai un ko veiksmīgi izmanto populistiskā augsnē. Labā ziņa, ka sarunās ar valstīm, kurās izmaiņas bijušas un iedzīvotāji nobalsojuši par solījumiem, tie arī paliek solījumu līmenī. Un reālā dzīve visu noliek savās vietās, teica Kučinskis.

Viņaprāt, iedzīvotāji patlaban vēlas ātrākas pārmaiņas.

Runājot par aizsardzību, Kučinskis teica, ka ejam uz to, ko esam apsolījuši – 2% iekšzemes kopprodukta, turklāt uz to ejam redzamā gaitā. Patlaban vērojami lieli celtniecības procesi, gaidot sabiedroto karavīru plašāku pārstāvniecību, un faktiski, pat jau būtu vairāk naudas budžetā, tik strauji visu nevarētu izdarīt. Pēc viņa domām, arī tad, ja par prezidentu kļūst Donalds Tramps, tempus šajā jomā nevarot paātrināt.

Mēs tādā ziņā esam pilnīgi pildījuši saistības, ko esam uzņēmušies. Ne visās Eiropas valstīs iet tik gludi kā pie mums, mēs zināmā mērā esam paraugs. Un šis process ne par brīdi nav kavējies, teica Kučinskis.

Lasi vēl