Kuba spīdzina ASV diplomātus, izmantojot īpaši kaitinošu skaņas frekvenci

Komentāri

ASV turpinās izmeklēšana, lai noskaidrotu, kas Kubā pret amerikāņu diplomātiem veicis akustiskos uzbrukumus. Savu izmeklēšanu veikuši arī ziņu aģentūras “Associated Press” žurnālisti.

Viņi secinājuši, ka diplomāti faktiski tikuši spīdzināti, izmantojot īpaši kaitinošu un augstu skaņas frekvenci, kas rada reiboņus un dzirdes problēmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Akustiskie uzbrukumi ASV diplomātiem Kubā sākušies pagājušajā gadā un turpinājušies līdz šā gada augustam. ASV Valsts departaments lēš, ka no kaitinošās skaņas cietuši 22 cilvēki, dažiem bijusi nepieciešama pat medicīniskā palīdzība. Dzirdes problēmas, reiboņi – tikai daži no efektiem, ko radījis akustiskais uzbrukums.

Aģentūra “Associated Press” publicējusi audio ierakstu, kurā dzirdams, kā izklausījušies akustiskie uzbrukumi. Kāds diplomāts skaņu ierakstījis.

Amerikāņi, kas dzirdējuši šīs skaņas Havanā, ir aprakstījuši tās nedaudz atšķirīgi. Dažos ierakstos ir nelielas atšķirības, taču visās ir jūtama tāda kā circeņu sisināšana.

Dažiem klausītājiem skaņa asociējas ar troksni, kas rodas, ar nagiem velkot pa tāfeli. Eksperti izpētījuši, ka ierakstā dzirdamas vairāk nekā 20 dažādas frekvences, un skaņu ģenerē dažāda garuma impulsi – no divām sekundēm līdz vairākām minūtēm.

ASV Valsts departaments sola rūpīgi izpētīt šo lietu un vērsties pret vainīgajiem. Amerikāņi arī atsaukuši no Kubas vairāk nekā pusi diplomātisko darbinieku un viņu ģimenes locekļu.

ASV un Kuba diplomātiskās attiecības atjaunoja 2015. gadā, atverot vēstniecību otras valsts galvaspilsētā. Taču kopš Trampa nākšanas pie varas, ASV un Kubas attiecības krietni saasinājušās.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl