Kuba spīdzina ASV diplomātus, izmantojot īpaši kaitinošu skaņas frekvenci

Komentāri

ASV turpinās izmeklēšana, lai noskaidrotu, kas Kubā pret amerikāņu diplomātiem veicis akustiskos uzbrukumus. Savu izmeklēšanu veikuši arī ziņu aģentūras “Associated Press” žurnālisti.

Viņi secinājuši, ka diplomāti faktiski tikuši spīdzināti, izmantojot īpaši kaitinošu un augstu skaņas frekvenci, kas rada reiboņus un dzirdes problēmas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Akustiskie uzbrukumi ASV diplomātiem Kubā sākušies pagājušajā gadā un turpinājušies līdz šā gada augustam. ASV Valsts departaments lēš, ka no kaitinošās skaņas cietuši 22 cilvēki, dažiem bijusi nepieciešama pat medicīniskā palīdzība. Dzirdes problēmas, reiboņi – tikai daži no efektiem, ko radījis akustiskais uzbrukums.

Aģentūra “Associated Press” publicējusi audio ierakstu, kurā dzirdams, kā izklausījušies akustiskie uzbrukumi. Kāds diplomāts skaņu ierakstījis.

Amerikāņi, kas dzirdējuši šīs skaņas Havanā, ir aprakstījuši tās nedaudz atšķirīgi. Dažos ierakstos ir nelielas atšķirības, taču visās ir jūtama tāda kā circeņu sisināšana.

Dažiem klausītājiem skaņa asociējas ar troksni, kas rodas, ar nagiem velkot pa tāfeli. Eksperti izpētījuši, ka ierakstā dzirdamas vairāk nekā 20 dažādas frekvences, un skaņu ģenerē dažāda garuma impulsi – no divām sekundēm līdz vairākām minūtēm.

ASV Valsts departaments sola rūpīgi izpētīt šo lietu un vērsties pret vainīgajiem. Amerikāņi arī atsaukuši no Kubas vairāk nekā pusi diplomātisko darbinieku un viņu ģimenes locekļu.

ASV un Kuba diplomātiskās attiecības atjaunoja 2015. gadā, atverot vēstniecību otras valsts galvaspilsētā. Taču kopš Trampa nākšanas pie varas, ASV un Kubas attiecības krietni saasinājušās.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl