Kuba pirmoreiz pasaulē sāk vakcinēt pret Covid-19 bērnus no divu gadu vecuma

0 Komentāru
Kuba pirmoreiz pasaulē sāk vakcinēt pret Covid-19 bērnus no divu gadu vecuma
PM/SCANPIX

Kuba pirmdien, 6. septembrī, kļuvusi par pirmo pasaules valsti, kas sākusi vakcinēt pret Covid-19 bērnus no divu gadu vecuma.

Šim nolūkam tiek izmantotas Kubā izstrādātas vakcīnas, ko nav atzinusi Pasaules Veselības organizācija (PVO). Tās ir pirmās Latīņamerikā izstrādātās vakcīnas pret Covid-19.

Kubas komunistu valdības mērķis ir vakcinēt visus bērnus, pirms tiks atkal atvērtas skolas, kas pandēmijas dēļ lielākoties ir bijušas slēgtas kopš 2020. gada marta.

Jaunais mācību gads Kubā sākās pirmdien, bet attālinātās mācības notiek ar televīzijas programmu starpniecību, jo Kubas mājsaimniecībās pārsvarā nav interneta pieslēguma.

Kuba, kas ir pabeigusi savu Covid-19 vakcīnu “Abdala” un “Soberana” klīniskos izmēģinājumus nepilngadīgajiem, piektdien sāka vakcinācijas kampaņu bērniem no 12 gadu vecuma.

Pirmdien Sjenfuegosas provincē valsts vidienē tika sākta vakcīnu izplatīšana bērniem vecumā no diviem līdz 11 gadiem.

Vairākas citas pasaules valstis jau vakcinē pret Covid-19 bērnus no 12 gadu vecuma, un dažās tiek veikti izmēģinājumi jaunākiem bērniem.

Vairākas valstis, tostarp Apvienotie Arābu Emirāti, Ķīna un Venecuēla, ir paziņojušas par plāniem vakcinēt par 12 gadiem jaunākus bērnus, bet Kuba ir pirmā valsts, kas to sākusi darīt.

Kuba pēdējos mēnešos ir pieredzējusi eksplozīvu Covid-19 gadījumu skaita pieaugumu, kas radījis spiedienu uz tās veselības sistēmu.

Kubā kopš pandēmijas sākuma ir reģistrēti 5788 ar Covid-19 saistīti nāves gadījumi, no tiem apmēram puse – pēdējā mēneša laikā. Pēdējā mēneša laikā arī reģistrēti gandrīz trešdaļa no visiem inficēšanās gadījumiem.

0 Komentāru