Kronēts jaunais Japānas imperators Naruhito

1 komentārs

Daudzu pasaules valstu līderi otrdien uzturas Tokijā, lai piedalītos Japānas imperatora Naruhito kronēšanas ceremonijā. Starp goda viesiem bija arī Latvijas prezidents Egils Levits.

Jau pirms diviem gadiem kļuva zināms, ka toreizējais imperators Akihito šopavasar vecuma un sliktās veselības dēļ atteiksies no troņa, kļūstot par pirmo savas valsts monarhu aptuveni 200 gadu laikā, kurš izšķīries par šādu soli.

Šogad 1. maijā Akihito 59 gadus vecais dēls Naruhito oficiāli uzņēmās imperatora pienākumus, tomēr pāreja noslēgusies vien otrdien, 22. oktobrī, svinīgā ceremonijā jaunajam monarham oficiāli izziņojot savu kāpšanu tronī.

Ceremonijā piedalījās aptuveni 2000 viesu – karaļnamu pārstāvji, ārvalstu līderi un citas prominences. Starp viesiem arī Latvijas prezidents Egils Levits.

“Es zvēru, ka rīkošos atbilstoši konstitūcijai un pildīšu savus pienākumus kā valsts un Japānas tautas vienotības simbols. Es vienmēr lūgšu par tautas laimi un mieru pasaulē. Es vienmēr būšu līdzās tautai,” ceremonijā teica Naruhito.

Kad ceremonija bija pabeigta, Japānas premjerministrs Sindzo Abe trīs reizes izsaucās “banzai”, tādējādi vēlot ilgu mūžu jaunajam imperatoram.

Cilvēki, kuri jauno monarhu gaidīja pie Imperatora pils, bija pārliecināti, ka viņš jaunajā amatā būs labs, jo sevišķi starptautiskajās attiecībās – Naruhito studējis Rietumvalstīs, savukārt viņa sieva ir izbijusi diplomāte.

Savulaik Japānas imperators bija arī valsts vadītājs, bet patlaban politisku pilnvaru monarham nav.

1 komentārs