Krīze Ukrainā: Doņeckas “Tautas republikā” pusaugu meitenēm māca, kā rīkoties ar kalašņikovu

Komentāri
Krīze Ukrainā: Doņeckas “Tautas republikā” pusaugu meitenēm māca, kā rīkoties ar kalašņikovu

Jau apritējuši vairāk nekā divi gadi, kopš Ukraina ierauta karā, un tas attiecas arī uz tiem, kuriem šai vecumā būtu jādauza bumba vai jāķemmē lellēm mati. Ir runa par bērniem, kuru dienas Austrumukrainā tagad paiet, mācoties apieties ar kalašņikovu.

Amvrosijivka ir viena no separātistu kontrolētajām pilsētām Doņeckas apgabalā, kur varu sagrābuši Krievijas atbalstītie kaujinieki. Viņi tur pasludinājuši savu Tautas republiku un arī likumus un kārtību veido pēc sava prāta. Tajā ietilpst arī bērnu apmācīšana rīkoties ar ieročiem, kas pusaugu meitenēm šķiet noderīgi.

“Salikt un izjaukt ieroci ir labi vispārējām zināšanām vai pat hobijam. Tas ir derīgi arī pašaizsardzības nolūkos, jo situācijas dzīvē var būt dažādas,” atzīst vietējā Nataša.

“Mēs mācāmies šaut, mest šautriņas, cīnīties, pieleitot dažādas kaujas tehnikas, arī izjaukt ieročus – ja nu jāiet karā,” stāsta Kirils.

Līdzīgi cīņas klubi separātistu kontrolētajosa reģionos tika izveidoti ar saukli ”aizvedīsim bērnus prom no ielas”! Pašu bērnu gan Doņeckā kļuvis ievērojami mazāk. Četrgadīgais Artjoms savā ielā palicis pēdējais bērns, un viņa mamma izmisīgi meklē, uz kurieni pārvākties.

“Es gribu, lai Artjoms iet bērnudārzā, satiekas ar vienaudžiem, apmeklē pulciņus. Lai attīstās kā normāls bērns,” pauž bērna mamma Irina.

Ukraiņu kontrolētajā pusē, Marinkas pilsētā, bērnu domas no par karu mēģina novērst ar cita veida pulciņiem, piemēram rokdarbu grupiņām. Tur gan iepriekšējo 640 bērnu vietā palikuši tikai 200, un materiāli pašiem jānes no savām mājām. Skola tos nespēj piegādāt.

Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds UNICEF ziņo, ka Ukrainas austrumos karš skāris vairāk nekā pustūkstoti bērnu.

Foto:

Skaties video!

Lasi vēl