Krīze Spānijā – masveida demonstrācija Barselonā

Pievienot komentāru

Simtiem tūkstošu cilvēku svētdien, 29. oktobrī, Barselonā piedalījušies demonstrācijā, lai iestātos par Spānijas vienotību un nosodītu Katalonijas līderu centienus panākt reģiona neatkarību, kas noveduši pie autonomijas statusa zaudēšanas. Daudzi neatkarības pretinieki pieprasīja Katalonijas premjera saukšanu pie atbildības. Tikmēr Beļģija jau apsver iespēju sniegt politisko patvērumu katalāņu politiķiem.

Masveida demonstrācija Barselonā bija pulcējusi aptuveni 300 000 Spānijas vienotības atbalstītāju.

Skandējot saukli “Lai dzīvo Spānija!” ar Spānijas, Katalonijas un Eiropas Savienības karogiem rokās viņi nosodīja Katalonijas parlamenta lēmumu pasludināt neatkarību. Tas noveda pie reģionālās valdības atlaišanas un autonomijas statusa apturēšanas līdz Katalonijas parlamenta ārkārtas vēlēšanām decembrī.

Daudzi demonstrācijas dalībnieki uzskata, ka Katalonijas atlaistais premjerministrs Karless Pudždemons par centieniem nodibināt neatkarīgu Katalonijas valsti un aicinājumu turpināt demokrātiski pretoties centrālajai valdībai ir pelnījis cietumsodu.

Un Beļģijas migrācijas lietu ministrs šodien ir paziņojis, ka Beļģija ir gatava apsvērt iespēju sniegt politisko patvērumu separātistu līderim Pudždemonam, lai viņu pasargātu no iespējamām Madrides represijām.

Pagaidām gan nav nekādu pazīmju, ka Karless Pudždemons gatavotos Spāniju pamest.

Lasi vēl