Krīze Spānijā – masveida demonstrācija Barselonā

Komentāri

Simtiem tūkstošu cilvēku svētdien, 29. oktobrī, Barselonā piedalījušies demonstrācijā, lai iestātos par Spānijas vienotību un nosodītu Katalonijas līderu centienus panākt reģiona neatkarību, kas noveduši pie autonomijas statusa zaudēšanas. Daudzi neatkarības pretinieki pieprasīja Katalonijas premjera saukšanu pie atbildības. Tikmēr Beļģija jau apsver iespēju sniegt politisko patvērumu katalāņu politiķiem.

Masveida demonstrācija Barselonā bija pulcējusi aptuveni 300 000 Spānijas vienotības atbalstītāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skandējot saukli “Lai dzīvo Spānija!” ar Spānijas, Katalonijas un Eiropas Savienības karogiem rokās viņi nosodīja Katalonijas parlamenta lēmumu pasludināt neatkarību. Tas noveda pie reģionālās valdības atlaišanas un autonomijas statusa apturēšanas līdz Katalonijas parlamenta ārkārtas vēlēšanām decembrī.

Daudzi demonstrācijas dalībnieki uzskata, ka Katalonijas atlaistais premjerministrs Karless Pudždemons par centieniem nodibināt neatkarīgu Katalonijas valsti un aicinājumu turpināt demokrātiski pretoties centrālajai valdībai ir pelnījis cietumsodu.

Un Beļģijas migrācijas lietu ministrs šodien ir paziņojis, ka Beļģija ir gatava apsvērt iespēju sniegt politisko patvērumu separātistu līderim Pudždemonam, lai viņu pasargātu no iespējamām Madrides represijām.

Pagaidām gan nav nekādu pazīmju, ka Karless Pudždemons gatavotos Spāniju pamest.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl