Krīze Spānijā – masveida demonstrācija Barselonā

Komentāri

Simtiem tūkstošu cilvēku svētdien, 29. oktobrī, Barselonā piedalījušies demonstrācijā, lai iestātos par Spānijas vienotību un nosodītu Katalonijas līderu centienus panākt reģiona neatkarību, kas noveduši pie autonomijas statusa zaudēšanas. Daudzi neatkarības pretinieki pieprasīja Katalonijas premjera saukšanu pie atbildības. Tikmēr Beļģija jau apsver iespēju sniegt politisko patvērumu katalāņu politiķiem.

Masveida demonstrācija Barselonā bija pulcējusi aptuveni 300 000 Spānijas vienotības atbalstītāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skandējot saukli “Lai dzīvo Spānija!” ar Spānijas, Katalonijas un Eiropas Savienības karogiem rokās viņi nosodīja Katalonijas parlamenta lēmumu pasludināt neatkarību. Tas noveda pie reģionālās valdības atlaišanas un autonomijas statusa apturēšanas līdz Katalonijas parlamenta ārkārtas vēlēšanām decembrī.

Daudzi demonstrācijas dalībnieki uzskata, ka Katalonijas atlaistais premjerministrs Karless Pudždemons par centieniem nodibināt neatkarīgu Katalonijas valsti un aicinājumu turpināt demokrātiski pretoties centrālajai valdībai ir pelnījis cietumsodu.

Un Beļģijas migrācijas lietu ministrs šodien ir paziņojis, ka Beļģija ir gatava apsvērt iespēju sniegt politisko patvērumu separātistu līderim Pudždemonam, lai viņu pasargātu no iespējamām Madrides represijām.

Pagaidām gan nav nekādu pazīmju, ka Karless Pudždemons gatavotos Spāniju pamest.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl