1 komentārs
Kristīgā pasaule aizvada Lieldienu rituālus! Pāvests Francisks, turpinot tradīciju, mazgā kājas ieslodzītajiem
FOTO: LETA

Lielo piektdienu atzīmē daudzviet pasaulē. Tradicionālie krusta gājieni jau aizvadīti pasaules lielākajās pilsētās. Lielākie, kā ierasts, notiks kristīgās pasaules centros – Romā un Jeruzalemē.

Gatavojoties šiem pasākumiem, Romas pāvests Francisks turpina arī citu tradīciju. Vakar, Zaļajā ceturtdienā, Francisks devās uz stingrā režīma cietumu, kur sodu izcieš izbijuši mafijas locekļi. Pāvests viņiem mazgāja kājas, kas ir pazemības rituāls, jo Bībelē vēstīts kā Jēzus Kristus pirms pēdējā vakarēdiena mazgāja kājas saviem apustuļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aiz cietuma mūriem Romas pievārtē apcietināti draudīgāko organizētās noziedzības grupējumu locekļi, bijušie Cosa Nostra un Camorra biedri. 12 ieslodzīto vidū, kuriem pāvests mazgāja kājas, ir trīs sievietes, kā arī viens bijušais musulmanis, kurš pieņēmis kristīgo ticību.

Pāvests norāda, ka noziedznieki ar savām darbībām attālinās no baznīcas, taču vienmēr ir laipni lūgti atgriezties uz pareizā ceļa.

Iepriekšējos gados pāvests Zaļās ceturtdienas rituālu veicis bēgļu centrā un jauniešu cietumā. Kaut arī pats kāju mazgāšanas rituāls ir sens, šī bija pirmā reize, kad katoļu pāvests šo ceremoniju veica cietumā, un pirmā, kad pontifiks rituālu kāju mazgāšanu veica sievietēm un musulmaņiem.

TOP komentāri

  • tiešām
    +1 +1 0

    tiešām

    Kauns un negods. Vai tiešām jūs, kristīgie liekuļi, nesaprotat, cik nožēlojamas ir jūsu izdarības?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl