Krievu trimdnieks Gluškovs atrasts miris savās mājās Londonā

1 komentārs
Krievu trimdnieks Gluškovs atrasts miris savās mājās Londonā
Foto: AP / AFP / LETA

Lielbritānijas pretterorisma policija otrdien paziņoja, ka sākusi izmeklēšanu saistībā ar krievu trimdinieka Nikolaja Gluškova nāvi, kurš nomiris Londonā savās mājās nezināmu iemeslu dēļ.

“Pēc 60-70 gadus vecā vīrieša nāves tiek veikta izmeklēšana,” pavēstīja Metropoles policija. “Kaut arī mēs uzskatām, ka zinām mirušā identitāti, vēl ir jāveic oficiāla identificēšana.”

Kā vēsta laikraksts “The Guardian” un citi mediji, runa ir par 68 gadus veco Nikolaju Gluškovu – nelaiķa krievu uzņēmēja Borisa Berezovska draugu un darījumu partneri.

Gluškova nāve ir “ļoti satraucošs notikums”, norādīja uzņēmuma “Hermitage Capital Management” dibinātājs un pazīstamais Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritiķis Bils Brauders.

“Savās mājās Londonā miris atrasts vēl viens Putina ienaidnieks no krievu vidus – Nikolajs Gluškovs,” tviterī ierakstījis Brauders.

Policija norādīja, ka nāves apstākļi šobrīd tiek uzskatīti par neizskaidrotiem, piebilstot – tas, ka pretterorisma amatpersonas vada izmeklēšanu, ir “piesardzības pasākums, ņemot vērā saites, kas šim cilvēkam, kā tiek uzskatīts, bijušas”.

“Nav pierādījumu, kas liecinātu par saistību ar atgadījumu Solsberijā,” norādīja policija, zīmējoties uz 4.martā Anglijas dienvidrietumu pilsētā notikušo uzbrukumu ar nervus paralizējošu vielu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un viņa meitai Jūlijai.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja jau pirmdien atzina, ka par Skripaļa un viņa meitas saindēšanu “ļoti iespējams” ir atbildīga Krievija.

Berezovskis 2013. gadā tika atrasts miris Londonā savās mājās. Policija uzskatīja, ka viņš izdarījis pašnāvību, Gluškovs un citi viņa draugi par to izteica šaubas, savukārt koroners konstatēja, ka jautājums par nāves apstākļiem paliek atklāts, raksta “The Guardian”.
1 komentārs