Komentāri
Krievu miljardieris: Biznesa elite paliks uzticīga Putinam arī pēc sankcijām
Foto: ITAR TASS/SCANPIX

Krievijas prezidenta Vladimira Putina tuvs līdzgaitnieks un miljardieris Genādijs Timčenko pirmdien paziņojis, ka Krievijas uzņēmēju elite Rietumu sankciju dēļ neizdarīs nekādu spiedienu uz Kremli.

Rietumi ir pārrēķinājušies, cerot ar sankciju palīdzību izdarīt spiedienu uz Putinam pietuvinātajām personām un tādējādi mainīt Krievijas ārpolitisko kursu, intervijā aģentūrai ITAR-TASS norāda Timčenko.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vladimirs Vladimirovičs [Putins] domā tikai par Krievijas interesēm. Viss. Šeit nevar būt kompromisu. Un mums (uzņēmējiem) nav pat ienācis prātā par šo tematu izteikties,” uzsver Timčenko. “Naivi domāt, ka ar tādām metodēm kāds mūs nobiedēs un piespiedīs atkāpties.”

Timčenko bija viens no pirmajiem Krievijas uzņēmējiem, pret kuru tika vērstas ASV sankcijas. Finanšu līdzekļu iesaldēšana un ieceļošanas aizliegumi bija daļa no plašākiem rietumvalstu centieniem sodīt Krieviju par Krimas pussalas aneksiju un teroristu finansēšanu Ukrainas austrumos.

Timčenko pieder akcijas gāzes uzņēmumā “Novatek”, ogļraktuvju uzņēmumā “Kolmar”, bankā “Bank Rossija” un petroķīmijas uzņēmumā “Sibur”. Tiek uzskatīts, ka Timčenko bagātība ir no deviņiem līdz 12 miljardiem eiro liela.

Viņš intervijā atklāj, ka neizmanto datoru vai mobilo telefonu, jo bažījas, ka tos var “noklausīties” trešās personas. Jautāts par Putina valdīšanas laikā iegūtajiem miljardiem, Timčenko tiem nepiešķīra lielu nozīmi un apgalvoja, ka vajadzības gadījumā tos atdotu valstij.

“Es saku skaidri un noteikti – ja nepieciešams, es rīt to visu atdotu valstij. Vai labdarībai. Lai tā būtu noderīga,” viņš norādīja. “Ar savu sievu bieži runājam par šo tēmu. Personīgi mums miljardus nevajag.”

Kā vienu no piemēroto sankciju radītajām neērtībām Timčenko nosauc nespēju izmantot “Mastercard” un “Visa” norēķinu kartes. Tāpēc viņš tagad izmanto Ķīnas maksājumu sistēmu “UnionPay”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl