Krievijas vidienē konstatēts netipiski liels radiācijas daudzums

Komentāri

Krievijas vidienē konstatēts netipiski liels radiācijas daudzums, kas teju tūkstoš reizes pārsniedz normu. Valsts gan noliedz iespējamas kļūmes kādā no reaktoriem.

Netālu no Čeļabinskas radioaktīvā elementa Rutēnija-106 līmenis septembra beigās bijis krietni virs atļautā. Šo elementu iegūst atomreaktoros, sašķeļot atomus, un dabā tas nav novērojams.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par piesārņojumu trauksmi sacēluši Francijas novērotāji, jo radioaktīvais mākonis nokļuvis arī līdz Eiropai. Cilvēku veselībai gan tas draudus neradot. Novērojumu stacijas Krievijā apstiprināja Francijas bažas par palielinātu radioaktīvo fonu, taču turpat blakus esošais un valstij piederošais “Majak” reaktors par nekādām noplūdēm nav ziņojis. Reaktorā arī apgalvoja, ka konstatētais piesārņojuma līmenis nerada draudus cilvēku dzīvībai.

Mierā gan nav palikuši vides eksperti, dažiem pat uzsverot, ka Krievija centusies piesegt lielu noplūdi.

“Majak” reaktorā ikdienā pārstrādā izlietoto kodoldegvielu. Pirms 60 gadiem šis reaktors piedzīvoja nopietnu avāriju, kas izraisīja radioaktīvo produktu noliktavas sprādzienu.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl